OKRUŽNO TAKMIČENJE IZ MATEMATIKE

Okružno takmičenje iz matematike je održano u subotu 25. marta u OŠ '' Kizur Ištvan''. Učenici naše škole su bili veoma uspešni.

Ana Bulović (IV razred) - I mesto
Dobó Ármin (IV razred) - II mesto
Jukić Filip (IV razred) - III mesto

Vajda Dario (VI razred) - pohvala
Apró Dorottya (VII razred) - I mesto
Tóth Noémi (VIII razred) - I mesto
Fehér Konrád (VIII razred) - II mesto

Svečana dodela diploma je upriličena u Velikoj većnici Gradske kuće u sredu 29. marta.

Čestitamo svim našim uspešnim matematičarima.

Vest napisao-la - admin osjovan - 29.03.2017.
Rezultati OKRUŽNOG TAKMIČENJA IZ STRANIH JEZIKA

Naša škola je 25.3.2017. godine bila domaćin Okružnog takmičenja iz stranih jezika.

Ovde možete preuzeti rezultate (engleski i nemački jezik).

Čestitamo svim učenicima i srećno na sledećem nivou takmičenja.

Vest napisao-la - admin osjovan - 25.03.2017.
Jubilarni 100ti čas srpskog u 6b

Jubilarni stoti čas srpskog jezika u 6.b razredu je bio ,,sladak,, a podsetili smo se očigledne nastave o deonom genitivu.

Vest napisao-la - admin osjovan - 23.03.2017.

POŠTOVANI RODITELJI BUDUĆIH PRVAKA

POZIVAMO VAS DA 22.3.2017.GODINE (sreda) U 18h PRISUSTVUJETE PREZENTACIJI NAŠE ŠKOLE.
PREZENTACIJA ĆE BITI ODRŽANA U PROSTORIJAMA VRTIĆA u MALOM RADANOVCU.

IMAĆETE PRILIKU DA SE, IZ PRVE RUKE ,UPOZNATE SA NAŠOM ŠKOLOM.

OČEKUJEMO VAS!

Vest napisao-la - admin osjovan - 21.03.2017.
NAŠI PESNICI

Kulturno izdavački centar "Srpska kuća" izdao je ZBORNIK KNJIŽEVNOG STVARALAŠTVA MLADIH SRBIJE I DIJASPORE. Pesme naših učenika su se našle u njoj. Od 3000 pristiglih pesama pesme Maše Jovanović,Matee Ifković,Milice Zdravković,Lane Stanivuković,Anastasije Benčić i Anastasije Čubrilo našle su mesto među izabranima.
Učenike su motivisale za rad: učiteljica Natalija Tucakov i bibliotekarka škole Vesna Kolar Perić

Vest napisao-la - Vesna Kolar Perić - 20.03.2017.
A három Dóra sikere az anyanyelvi versenyen - Троструки успех на такмичењу из мађарског језика

A községi anyanyelvi versenyen a nyolcadikosok korosztályában Szabó Réka Dorottya első helyezést ért el (19.50 pontot teljesített a maximális 20-ból). A hetedikesek közül Apró Dorottya harmadik lett, és harmadik helyen végzett az ötödikes Somogyi Dóra is. Mindhárman részt vesznek a körzeti versenyen is. Uglik aUróra hetedikes negyedik helyezett lett, és szépen teljesített a hatodikos Ország Albert is.
A Csantavéren szervezett versenyen Szabadka község 13 iskolájából 70 tanuló mérte össze nyelvtani tudását.

На општинском такмичењу из мађарског језика наши ученици су освојили једно прво место (Дороћа Р. Сабо, 8.ц разред) и два 3. места (Дороћа Апро 7.ц и Дора Шомођи 5.ц разред) и стекли право на учешће на окружном такмичењу. Припремила их је наставница Валерија Хорват Рице.

Vest napisao-la - HRV - 18.03.2017.
Élményóra

A budapesti Trainingspot Társulat a Kerekasztal Színházi Nevelési Központ tartott iskolánkban interaktív előadást. A Bábel-center tanoda című darab témája a másság elfogadása, a szeretet, türelem és empátia szerepe a nevelésben. A nyolcadikosok és hetedikesek óriási érdeklődéssel és nagy lelkesedéssel vettek részt a munkában: egy-egy jelenet továbbgondolásában, sőt eljátszásában. Köszönjük a társulatnak, hogy iskolánkat választották.

Vest napisao-la - hrv - 18.03.2017.
Március 15-én

Ötletvihar - mi jut eszedbe március 15-éről? Az ötödikeseknek a legnagyobb ünnepünkhöz kapcsolódó asszociációi megtöltötték a táblát. Komoly irodalmi és történelmi ismeretekről tettek tanúbizonyságot a gyerekek. Természetesen Petőfi neve fordult elő legtöbbször, és az óra folytatásában sokan tudtak Petőfi-verseket szavalni, de történelmi személyiségek és a szabadság - forradalom - harc, stb. kifejezések is a táblára kerültek. A rendhagyó magyarórával az 1848-as eseményekről emlékeztünk meg.

Vest napisao-la - HRV - 18.03.2017.

POŠTOVANI RODITELJI BUDUĆIH PRVAKA,

POZIVAMO VAS DA 17.03.2017.GODINE (PETAK) U 17h PRISUSTVUJETE PREZENTACIJI NAŠE ŠKOLE.
PREZENTACIJA ĆE BITI ODRŽANA U PROSTORIJAMA VRTIĆA "ŠUMICE". IMAĆETE PRILIKU DA SE, IZ PRVE RUKE ,UPOZNATE SA NAŠOM ŠKOLOM.

OČEKUJEMO VAS!

Vest napisao-la - Vesna Kolar Perić - 16.03.2017.
Rezultati opštinskog takmičenja iz geografije

Takmičenje je održano 12.03.2017. Učenik naše škole Luka Čupić osvojio je prvo mesto, a učenica Mila Zakić treće .