A TOLERANCIA NEMZETKÖZI NAPJÁN

Kiállításrendezéssel emlékeztünk meg a tolerancia napjáról. Minden nemzet bemutatta saját kultúráját, hagyományait. Tárgyak, képek, ételek kavalkádja várta a vendégeket az iskola tornatermében, ahol a végén egy közös kólóval zártuk a rendezvényt.

A magyar standon a hungarikumokból láthatott válogatást a közönség, valamint a magyar Nobel-díjasok és a neves történelmi személyiségek arcképcsarnokát tekinthették meg. Ezenkívül megkóstolhatták a Gundel-palacsintát, melyet egyik nyolcadikosunknak köszönhetünk, aki szakácsnak készül, és már próbálgatja tudását.

Vest napisao-la - hrv - 18.11.2016.
Obeležen Međunarodni dan tolerancije

Velikom voljom i zajedničkim radom, dece i nastavnika naše škole u saradnji s roditeljima obeležen je Medđunarodni dan tolerancije.

Ovaj dan je važan za sve nas. Danas se slavi uvažavanje i poštovanje različitosti. Tolerantni moramo biti svakog dana.

Poštujte svoje drugove i drugarice iako ste različiti i ne slažete se baš uvek.

Vest napisao-la - Olgica Buljovčić - 16.11.2016.
Održana prezentacija projekta "Darovit učenik-izazov i šansa za razvoj"

Danas je u Plavoj sali Gradske kuće održana prezentacija projekta “Darovit učenik-izazov i šansa za razvoj“, on se odnosi na podsticanje rada sa darovitim učenicima. Projekat je odobren od strane Pokrajinskog sekretarijata za obrazovanje, a za sada se priključila samo OŠ „Jovan Mikić“.

Iz OŠ „Jovan Mikić“ ističu kako se u njihovoj školi oduvek radilo sa darovitim učenicima, ali su se vrlo rado priključili ovom projektu, jer on nudi potpuno nove mogućnosti, a razlog za priključivanje bio je i taj što škola ima sve neophodne resurse, odnosno kvalitetan nastavni kadar, dobru pedagoško-psihološku službu te kvalitetne učenike.

Iz „Centra za podršku i razvoj“ napominju kako je ovaj projekat sveobuhvatan, jer podrazumeva obuku nastavnika, predavanja za roditelje, pisanje plana i mentorsku podršku. Takođe se nadaju da će se projektu pridružiti i ostale škole.

Stručnjaci tvrde kako darovite dece u osnovnim školama ima mnogo, ali veliki problem ogleda se u činjenici da ona nisu prepoznata na pravi način, te tako ovaj projekat pruža mogućnost da se darovita deca identifikuju.

izvor: Yu ECO

Vest napisao-la - Olgica Buljovčić (izvor YU-EKO) - 10.11.2016.
ОДЛУКA О ДОДЕЛИ УГОВОРА У ОТВОРЕНОМ ПОСТУПКУ У  ЈАВНОЈ НАБАВЦИ
ОДЛУКA О ДОДЕЛИ УГОВОРА У ОТВОРЕНОМ ПОСТУПКУ У ЈАВНОЈ НАБАВЦИ
Vest napisao-la - Olgica Buljovčić - 10.11.2016.
РЕПУБЛИЧКО ТАКМИЧЕЊE У СТОНОМ ТЕНИСУ

3.коло- Чокић А.- Бенце А.  0:2

АЛЕКСАНДАР ЧОКИЋ ЈЕ ЗАУЗЕО  5 МЕСТО-      ЧЕСТИТАМО

Вођа Екипе: проф. Здравко Цетић

"PRINCEZA KOJA NIJE IMALA KRALJEVSTVO"

Učenici nižih razreda na mađarskom nastavnom jeziku posetili su Dečije pozorište. Pogledali su predstavu pod nazivom "Princeza koja nije imala kraljevsto". Bilo je interesantno. Deca su uživala gledajući igru glumaca, a na kraju su ih nagradili velikim aplauzom.

Vest napisao-la - Éva Torma, Vesna Kolar Perić - 09.11.2016.
"Híres szülöttek nélkül egy város olyan, mint az árva gyerek"

A "szoborvadászt" nem járt eredmény nélkül. A gyermekhéten felkutatott köztéri szobrok megihlették a nyolcadikos Tóth Noémit, aki tökéletes, érett íráskészségről tanúskodó fogalmazásban írta meg, mit jelentenek számára szülővárosának híres emberei. Gratulálunk az alkotónak.

Vest napisao-la - hrv - 03.11.2016.
Vredni učenici 2c

Korelacija srpskog jezika kao nematernjeg i mađarskog.
Učenici 2.c razreda su u prisustvu svojih učitelja, glumili i uradili svecnjak.
Dobra motivacija izazvala je kod dece sreću i uspeh u radu.

Vest napisao-la - Olgica Buljovčić - 03.11.2016.
Tanuljunk méltóságot!

Magyarórán mécses égett a régvolt írók, költők emlékére. Azt gyakoroltuk, hogyan illik viselkedni ünnepnapon, hogy kell méltóságteljesen megemlékezni az eltávozottakról. Mindenszentek napja kiváló alkalom volt arra, hogy beszélgessünk az e naphoz kapcsolódó szokásokról.

Vest napisao-la - hrv - 02.11.2016.
Középiskolába készülve

A nyolcadikosoknak iskolánk pedagógusa tartott tájékoztatót a középiskolai iratkozás mikéntjéről. Ezzel elkezdődött a pályaválasztási felkészítés sorozata, melynek keretében megismerkednek majd a középiskolákkal, valamint felkészítjük őket a záróvizsgára is. Most a pontozási rendszerről kaptak tájékoztatót.

Vest napisao-la - hrv - 02.11.2016.