USPEH "MLADIH BIBLIOTEKARKI"

Kulturno izdavački centar "Srpska kuća" izdao je ZBORNIK KNJIŽEVNOG STVARALAŠTVA MLADIH SRBIJE I DIJASPORE. Pesme naših učenica su se našle u njoj. Od 33000 pristiglih pesama, pesme Lene Čabarkape, Maše Jovanović,Tare Basarić,Marije Dragičević i Une Jovanić našle su mesto među izabranima.
Ovih pet sjajnih devojčica su članovi bibliotekarske sekcije u školi "Mladi bibliotekari". Učenice je bibliotekarka škole Vesna Kolar Perić motivisala za pisanje pesmica koje su našle svoje mesto u knjizi. Izuzetno je ponosna na njihov rad,trud i volju koju pokazuju na svakoj sekciji i pri svakom radu.

Vest napisao-la - Vesna Kolar Perić - 06.09.2017.
Planinarska akcija BUKOVAČKI MARATON      Hegymászó akció
Planinarska akcija BUKOVAČKI MARATON Hegymászó akció

15. Bukovački maraton (na Fruškoj gori)
Članovi planinarske sekcije naše škole i ove godine učestvuju na tradicionalnom Bukovačkom maratonu. Datum održavanja akcije je 09. septembar 2017. Prijave čekamo kod koordinatora planinarske sekcije.

15. Bukováci maraton (Fruška gora)
Iskolánk hegymászói ismét részt vehetnek a hagyományos Bukováci maratonon. Az akcióra 2017.szeptember 9-én kerül sor. Várjuk a jelentkezéseket a szakkör koordinátorainál.

Vest napisao-la - admin osjovan - 03.09.2017.
VÁROSUNK SZÜLETÉSNAPJÁN

Szabadka város napján iskolánk diákjai is felléptek egy-egy vidám műsorszámmal, hozzájárulva az ünnepléshez.
A hideg, szeles idő ellenére a műsort nagy érdeklődéssel követték a felsősök, szurkolva kis társaiknak.

Nastup naših učenika na "Danu grada"

Proslava Dana grada
Nastup naših učenica.
Bravo za naše vesele, razigrane devojčice!
Ponosni smo na vas!

Vest napisao-la - admin osjovan - 02.09.2017.
Raspored promene smene u 2017/2018 - A délelőtti és délutáni tanítás váltásai

3. maja

12. juna

VIŠA SMENA

Vest napisao-la - admin osjovan - 01.09.2017.
Školski kalendar za osnovne škole Vojvodine 2017/2018

Školski kalendar za 2017/18. godinu – Tabelarni prikaz…>>

Pokrajinski sekretar za obrazovanje, propise, upravu i nacionalne manjine – nacionalne zajednice doneo je Pravilnik o školskom kalendaru za osnovne škole sa sedištem na teritoriji Autonomne Pokrajine Vojvodine za školsku 2017/2018. godinu.

Nastava u osnovnoj školi ostvaruje se u toku dva polugodišta:

• Prvo polugodište počinje u petak, 1. septembra 2017. godine, a završava se u petak, 22. decembra 2017. godine. U prvom polugodištu ima 81 nastavni dan.
  • Drugo polugodište počinje u sredu, 10. januara 2018. godine, i završava se:
    u utorak, 12. juna 2018. godine, za učenike od prvog do sedmog razreda i ima 99 nastavnih dana;
    u utorak, 29. maja 2018. godine, za učenike osmog razreda i ima 89 nastavnih dana.
Nastavne i radne subote i izmene u rasporedu časova u nastavnim danima:
  • U subotu, 5. maja 2018. godine, nastava se izvodi prema rasporedu časova za ponedeljak.

Raspusti u toku školske godine:

• Zimski raspust počinje u ponedeljak, 25. decembra 2017. godine, a završava se u utorak, 9. januara 2018. godine.
  • Prolećni raspust počinje u petak, 30. marta 2018. godine, a završava se u ponedeljak, 9. aprila 2018. godine.
  • Letnji raspust za učenike od prvog do sedmog razreda počinje u sredu, 13. juna 2018, a završava se u petak, 31. avgusta 2018. godine.
  • Letnji raspust za učenike osmog razreda počinje po završetku završnog ispita, a završava se u petak, 31. avgusta 2018. godine.
SVEČANI PRIJEM PRVAKA

Uz vesele stihove dobrodošlice, pesme i plesove dočekali smo naše drage đake prvake i poželeli im mnogo igre, znanja i druženja.

Srećan početak !!!

Vest napisao-la - Vesna Kolar Perić - 31.08.2017.
Oni dolaze: Jelena Milošev, učenica OŠ "Jovan Mikić" i Osnovne baletske škole "Raičević"

U cilju promovisanja talentovanih i izrazito uspešnih učenika osnovnih i srednjih škola u Subotici, njihovih rezultata i postignuća tokom osnovnog i srednjeg obrazovanja nastavljamo serijal tekstova posvećenih ovim mladim ljudima koji su privukli pažnju i lep su primer društvu. Naredna priča je o Jeleni Milošev, učenici OŠ "Jovan Mikić" i OBS "Raičević".

Nastavak na ... www.subotica.com

RASPORED DOLASKA UČENIKA U ŠKOLU
ZA POČETAK ŠKOLSKE 2017/2018. godine

ČETVRTAK 31. 8.2017. godine
Svečani prijem prvaka u 10 časova

PETAK 1.9.2017.
I smena (učenici od I – IV razreda) u školu dolaze u 7.40 časova
II smena (učenici od V – VIII razreda) u školu dolaze u  11 časova

Vest napisao-la - admin osjovan - 28.08.2017.

POZIVNICA ZA ĐAKE PRVAKE

Dragi đaci prvaci i roditelji,
31.08.2017.godine u 10 časova, naša škola "Jovan Mikić" svečano otvara svoja vrata i poziva vas da upoznate čarobno carstvo naše škole.
Zajedno ćemo da se družimo,učimo i rastemo!

SRDAČNO VAS OČEKUJEMO!

Vest napisao-la - Vesna Kolar Perić - 23.08.2017.