vesti

 

Učenici 7. i 8. razreda obišli "DANE GRAĐEVINARSTVA"
Učenici 7. i 8. razreda obišli "DANE GRAĐEVINARSTVA"

Učenici sedmog i osmog razreda naše škole, 14.marta su posetili Dane građevinarstva na Građevinskom fakultetu.Ova aktivnost je jedna u nizu u okviru profesionalnog razvoja. Naši đaci su čestvovali na radionicama vezanim za razne oblasti građevinarstva, družili se sa bivšim đacima naše škole, a pri tome pešačili od škole do fakulteta i nazad. Nadamo se da je ova poseta bar nekoga zainteresovala, privukla, za nastavak školovanja u oblasti građevinarstva i arhitekture.
Učenici, ali i nastavnici tehnike i tehnologije Marija i Imre, i pedagog Ljiljana, su sa zadovoljstvom učestvovali u ponuđenim radionicama.

Vest napisao-la - osjovanadmin - 14.03.2019.
Detaljnije
АТЛЕТИКА - ATLETIKA
АТЛЕТИКА - ATLETIKA

11.3.2019. одржано је окружно такмичење у атлетици.Место одржавања: градски стадион „Ф.К.Спартак“. Наши ученици су остварили запажене резултате:

11.3.2019. одржано је окружно такмичење у атлетици.Место одржавања: градски стадион „Ф.К.Спартак“. Наши ученици су остварили запажене резултате:

Добо Армин- скок у вис 1.место
Раднаи Фани- скок у вис 1.место
Квала Никола- бацање кугле 1.место
Петраш Богларка- бацање кугле 1.место
Берчек Марко- 600м трчање 2.место
Јосимовић Јована- скок у даљ 3. место
Шегец Андреа- бацање кугле 1.место
Берчек Барбара-600м трчање 2.место
Миленковић Марко- скок у даљ 3. место

Хвала и другој деци такмичарима на великом труду и залагању!
Екипу припремали и водили наставици физичког васпитања Дијана  Пеић и Саша Терзија.

2019.3.11-én tartották meg a Spartak városi stadionban a körzeti atletika versenyt. Iskolánk tanulói következő eredményeket érték el:

Dobó Ármin – magasugrás 1.hely
Radnai Fanni - magasugrás 1.hely
Kvala Nikola – súlylökés 1.hely
Petrás Boglárka - súlylökés 3.hely
Börcsök Márkó – 600m futás 2. hely
Josimovic Jovana – távolugrás 3. hely
Segec Andrea – súlylökés 1. hely
Börcsök Barbara – 600m 2. hely
Milenkovic Marko – távolugrás 3. hely

Ekipu pripremali i vodili nastavnici fizičkog vaspitanja Dijana Peić i Saša Terzija.

Vest napisao-la - osjovanadmin - 12.03.2019.
Detaljnije
RUKOMET
RUKOMET

11.03.2019. Škola domaćin: OŠ ”Sonja Marinković”

Učenici:
OŠ "10. Oktobar" - OŠ "Jovan Jovanović Zmaj"  8:3
OŠ "Sonja Marinković" - OŠ "Jovan Mikić"       9:8
OŠ "Vuk Karadžić" - OŠ "Ivan Milutinović"          4:7
OŠ "10. Oktobar" - OŠ "Sonja Marinković"       13:10
OŠ "Sonja Marinković" - OŠ "Ivan Milutinović"     7:4
OŠ "Ivan Milutinović" - "10. Oktobar"                2:10

T A B E L A
1. OŠ "10. Oktobar"

2. OŠ "Sonja Marinković"
3. OŠ "Ivan Milutinović"

OŠ "10. Oktobar" je stekla pravo učestvovanja na Međuokružnom prvenstvu

Učenice:

OŠ "Vuk Karadžić" - OŠ "Jovan Mikić"                            13:4

Nasa rukometna ekipa devojčica zauzela je 2. mesto BRAVO!!!
Ekipe pripremao i vodio nastavnik fizičkog vaspitanja Saša Terzija.

 

Vest napisao-la - osjovanadmin - 11.03.2019.
Detaljnije
OPŠTINSKO TAKMIČENJE IZ GEOGRAFIJE
OPŠTINSKO TAKMIČENJE IZ GEOGRAFIJE

 Opštinko takmičenje iz geografije
Nevena Nikić 1.mesto (7d)
Nevena Đuran 2.mesto (7b)
Milana Uzelac 3.mesto (8a).

Na Okružno idu Nevena Nikić i Nevena Đuran koje će biti 14.4. 

Vest napisao-la - adminos - 11.03.2019.
Detaljnije
OPŠTINSKO TAKMIČENJE IZ INFORMATIKE
OPŠTINSKO TAKMIČENJE IZ INFORMATIKE

U nedelju 10.marta održano je Opštinko takmičenje iz informatike u Osnovnoj školi “Ivan Goran Kovačić”. Učenici koji su osvojili nagradu su:

 5.razred: Marko Zvekić 5.b – 1.mesto;

6.razred: Armin Dobo 6.c – 1.mesto;

8.razred: Marko Milenković 8.b – 3.mesto.

 Čestitamo!

Vest napisao-la - osjovanadmin - 10.03.2019.
Detaljnije
Биологија- Општинско такмичење
Биологија- Општинско такмичење

Ове школске године су имали право на такмичење само седми и осми разреди и да покажу своје знање и заинтересованост према предмету.

Нашу школу су представљали следећи ученици:
7.разред:
Хелена Марчетић 7.д
Тара Трифуновић 7.д
Никола Мишљеновић 7.б
Доминик Будинчевић 7.б
Леон Цинклер 7.ц

 8.разред:
Биљана Стојковић 8.б
Марко Миленковић 8.б
Богдан Здравковић 8.б

 Ментори: Биљана Павлпвић и Рита Шоти

 На Окружно такмичење које се одржава 14.4.2019  пласирали су се : 

Хелена Марчетић 7.д ( маск.100 бодова)
Тара Трифуновић 7.д
Никола Мишљеновић 7.б
Доминик Будинчевић 7.б
Биљана Стојковић 8.б
Марко Миленковић 8.б
Богдан Здравковић 8.б

Vest napisao-la - osjovanadmin - 10.03.2019.
Detaljnije
ZONSKA SMOTRA RECITATORA
ZONSKA SMOTRA RECITATORA

Zonska smotra recitatora je održana 9.3.2019.u Gradskoj biblioteci.
Na Pokrajinsku smotru recitatora se plasiralo 23 ucenika među kojima je i naša Iva Marić.
Čestitamo!!!

Vest napisao-la - osjovanadmin - 09.03.2019.
Detaljnije
IGRAJ ZA ENERGIJU
IGRAJ ZA ENERGIJU

U okviru obeležavanja Svetskog dana energetske efikasnosti na časovima tehnike i tehnologije odigrali smo igricu IGRAJ ZA ENERGIJU i ponovili gradivo vezano za energiju

Vest napisao-la - osjovanadmin - 08.03.2019.
Detaljnije
Preduzetništvo i projektna nastava - URBANI BAŠTOVANI
Preduzetništvo i projektna nastava - URBANI BAŠTOVANI

Danas je projekat predstavljen učenicima 5b i 5c odeljenja.

Dogovorili smo se za sledeće korake i utvrdili termin za sadnju.

U sredu 13. marta ćemo posaditi začinsko bilje, a onda čekamo da naraste kako bi ga pikirali.

Vest napisao-la - osjovanadmin - 08.03.2019.
Detaljnije
KREATIVNI POKLONI ZA 8.MART
KREATIVNI POKLONI ZA 8.MART

Dečja radost obasjala je kabinet,komunikacijom i predivnom saradnjom učenika 2c i 1c razreda. Zajedničkim trudom i radom sa nastavnicom Slavicom Rujević učenici su bili kreativni. Iz te kreativnosti proizilaze sledeće fotografije.

Detaljnije