Rasionica u rasadnik “Pokret Gorana Subotice”

U okviru realizije Projekta “ Zaštita, očuvanje, višenamensko korišćenje i podizanje svesti i znanja o vrednostima šuma kod mladih”, Pokret gorana je organizovao jednodnevnu radionicu u kojoj su učestvovali učenici 6a i 6d razreda. Učenici su imali priliku da se upoznaju sa pošumljavanjem, značajem šuma kao i vrstama drveća koje uspeva na ovom području.

Vest napisao-la - adminolgica - 05.11.2019.
Obeležavanje Međunarodnog Dana tolerancije 2019.

‘‘Tolerancija – prihvatanje činjenice da ljudska bića, prirodno različita po izgledu,  položaju,  govoru,  ponašanju  i vrednostima, imaju pravo da žive i budu to što jesu’’ (Deklaracija UN  usvojena 1995. godine u Parizu)

2014.  Tim za zaštitu  pokrenuo  je inicijativu obeležavanja Dana tolerancije u cilju  jačanje međunacionalnog poverenja i tolerancije kod učenika viših razreda osnovne škole kroz predstavljanje jedne nacionalne zajednice drugoj.

I ove 2019.godine nastavljamo da koračamo putem tolerancije.

Vest napisao-la - tim za zastitu od DNZZ - 02.11.2019.
POSETILI SMO DRUGARE OISS "ŽARKO ZRENJANIN"

U toku Dečje nedelje učenici nižih razreda naše škole sakupljali su školski pribor za učenike OISS „Žarko Zrenjanin”.
Učenici 3 a su sa svojom učiteljicom, nastavnicom engleskog i školskom bibliotekarkom posetili drugare. Divnim pogramom pokazali su nam kako su dobri u plesu i pevanju.

Vest napisao-la - Vesna K. Perić - 30.10.2019.
SUNČANA JESEN ŽIVOTA U NAŠOJ ŠKOLI

Povodom "Sunčane jeseni života" zajedničkom saradnjom naših učiteljica Ljubicom Dafčik, Zoricom Stipić, Tatjanom Đurić Đember, Radom Danilović Ćorom i školskom bibliotekarkom Vesnom Kolar Perić organizovane su radionice sa bakama i dekama. Divna emocija i energija osećala se na svakoj radionici. Zainteresovane i vešte bake i deke radile su zajedno sa unucima jesenje radove.
Bilo je lepo videti povezanost kakvu samo imaju ove dve generacije!

Vest napisao-la - Vesna K. Perić - 30.10.2019.
Radionica sa Urošem Petrovićem

Naši učenici su učestvovali u interaktivnoj  radionici Fondacije ,,Danilo Kiš ,,koju je vodio pisac Uroš Petrović.U odgonetanju zagonetki i rešavanju trik pitanja brzo je prošlo sat vremena druženja.

Vest napisao-la - adminolgica - 30.10.2019.
Sunčana jesen u MZ "Mali Radonovac"

Sunčana jesen u MZ Mali Radonovac. Niži razredi su pripremili lep program za bake i deke.
Napsugaras ősz a Kisradonovàci helyi közössègben.Iskolànkbòl az alsósok ünnepi műsort kèszìtettek a nagyszülőknek.

Vest napisao-la - Vesna K. Perić - 29.10.2019.
BEZBEDNOST U SAOBRAĆAJU

Predavači udruženja "Asocijacija za bezbednost u saobraćaju" edukovali su učenike naše škole. Predavači su edukaciju izvršili na mobilnom edukativnom saobraćajnom poligonu prilagođenom deci. Tokom edukacije učenici su se upoznali sa osnovnim pravilima bezbednog ponašanja u saobraćaju.

Vest napisao-la - Vesna K. Perić - 24.10.2019.

Kertvàrosi helyi közössègben a Napsugaras ősz ünnepèlyèn, fellèptek a 2.c,3.c,4.c ès a 4.e osztàly tanulòi.

Vest napisao-la - Vesna K. Perić - 22.10.2019.
Nedelja obeležavanja Međunarodnog dana tolerancije

Naša škola će i ove godine tradicionalno obeležiti Međunarodni dan tolerancije. Ovogodišnji slogan glasi "Drug ili drugarica u srcu prijatelj". Planirane su aktivnosti koje će se održavati svakodnevno sa akcentom na priredbu koja će uslediti 15.11.2019.godine.
Nedeljom tolerancije pokazaćemo da zajedno možemo postići više i stići dalje!

Vest napisao-la - Vesna K. Perić - 21.10.2019.
Mikićevci su uspeli :)

Hvala svima koji su učestvovali i doprineli da 10 košarkaških lopti bude u rukama naših učenika!

Vest napisao-la - adminolgica - 17.10.2019.