URUČENE NAGRADE POVODOM "DEČIJE NEDELJE"

Oko osamdeset učenika naše škole nagrađeno je lepim nagradama i diplomama za najlepše likovne i literarne radove povodom Dečije nedelje.

Vest napisao-la - Vesna K. Perić - 20.10.2020.
Humanost na delu - ČEPOM DO OSMEHA

U toku Dečije nedelje naši učenici su prikupili čepove za humanitarnu akciju "Čepom do osmeha". Akciju nastavljamo! Potrebno je prikupiti čvrste plastične čepove, npr. od mleka, jogurta, majoneza, kečapa, flomastera, lekova koji imaju plastični čep, sokova, vode, piva, sredstava za kućnu i ličnu higijenu (deterdženti, paste za zube, šamponi, dezodoransi, kreme za ruke, omekšivači, balzami, tečnosti za sudove...).

Prikupljene čepove ubacujete u kutije za to predviđene (u atrijumu i učionicama) Sakupljene količine plastičnih čepova se odvoze u reciklažni centar, a prikupljena sredstva se koriste u humanitarne svrhe.

Vest napisao-la - Olgica Buljovčić - 15.10.2020.
SUNČANA JESEN ŽIVOTA U NAŠOJ ŠKOLI

Povodom "Sunčane jeseni života" zajedničkom saradnjom naše školske bibliotekarke Vesne Kolar Perić i učiteljica Snežane Terzić i Tatjane Pribićević organizovane su radionice sa bakama i dekama. Poštujući epidemiološke mere radionice su bile on-line. Divna emocija i energija osećala se na svakom radu,svakoj slici.... Zainteresovane i vešte bake i deke radile su zajedno sa unucima jesenje radove.
Bilo je lepo videti povezanost kakvu samo imaju ove dve generacije!
Izložba nastalih radova nalazi se u atrijumu naše škole.

Vest napisao-la - Vesna K.Perić - 10.10.2020.
ZAŠTITA ŽIVOTNE SREDINE

Dana 7.oktobra 2020.godine u okviru Dečije nedelje, učenici Đačkog parlamenta Tehničke škole "Ivan Sarić” zasadili su zajedno sa učenicima Đačkog parlamenta naše škole sadnice lipe i javora u dvorištu škole.

Vest napisao-la - Vesna K. Perić - 08.10.2020.
 ZAŠTITA ŠIVOTNE SREDINE

U sklopu Dečje nedelje u OŠ "Jovan Mikić" predstavnici Đackog parlamenta su zajedno sa parlamentarcima Tehničke srednje škole "Ivan Saric" organizovali malu radnu akciju.
Naime, deca su pripremila teren za sadnju, a potom su zasadili stabla lipe.

Vest napisao-la - Vladimir Milodanović - 08.10.2020.
DEČIJA PREDSTAVA

Početak Dečije nedelje u našoj školi obeležila je predstava dečijeg pozorišta "Kuku Todore". Učenici od 1. do 4.razreda uživali su u njoj!

Vest napisao-la - Vesna K. Perić - 05.10.2020.
ŠARENA DEČJA NEDELJA

U toku Dečije nedelje u školsku biblioteku pristiglo je mnogo divnih literarnih radova i mnoštvo šarenih likovnih radova na temu "Kako ja delim sreću", "A šta moju sreću povećava". Radovi su izloženi u atrijumu naše škole. Nastavnici naše škole izabraće najbolje radove a učenike nagraditi slatkom nagradom.

Vest napisao-la - Vesna K.Perić - 05.10.2020.
DEČIJA NEDELJA

DEČIJA NEDELJA U OŠ „JOVAN MIKIĆ“ OD 5.10. DO 11.10.2020.
Slogan ovogodišnje Dečije nedelje glasi:
„PODELJENA SREĆA, DVA PUTA JE VEĆA“
U skladu sa epidemiološkim merama Dečija nedelja u našoj školi će biti organozovana na sledeći način:
- 5.10. otvaranje manifestacije literarno-likovne izložbe radova povodom Dečije nedelje na teme „KAKO JA DELIM SREĆU“, „ A ŠTA MOJU SREĆU POVEĆAVA“.;
Čos sa odeljenskim starešinom treba posvetiti Dečijim pravima.
- 6.10. Druženje sa sportistom - sportski dan ,učestvovanje svih razreda od 1. do 8.
- 7.10. Zaštita životne sredine kroz edukativni film ( od 1. do 4.razreda); Članovi ĐP srednje škole „Ivan Sarić“ zasadiće drveće u dvorištu naše škole u 13 časova. Sadnji prisustvuju članovi ĐP naše škole.
- 8.10. Humanitarni dan – sakupljanje novčanog priloga za udruženje „Autizam Subotica“ pod sloganom „Za sreću moga druga“. Druga humanitarna akcija, sakupljanje čepova za udruženje „Čep za hendikep“.
- 9.10. zatvaranje literarno-likovne manifestacije, proglašenje pobednika i nagrađivanje učenika.

Za vreme Dečije nedelje neće biti odgovaranja, kontrolnih i pismenih zadataka.
Cilj Dečije nedelje je sreća i radost naših učenika.

Vest napisao-la - Vesna K. Perić - 28.09.2020.
РАСПОРЕД ЗВОЊЕЊА

15,40 – 16,10

5. ЧАС

19 – 19,30

Vest napisao-la - Владимир Милодановић - 24.09.2020.
NAGRAĐENI UČENICI NAŠE ŠKOLE

23.septembra bilo je on line izvlačenje nagrada kviza "Čitam i skitam" Gradske biblioteke Subotica. Gradska biblioteka pripremila je veliki broj nagrada. Nagrađeni su i učenici naše škole. Dobili su veoma vredne nagrade.

Veliko bravo za sve učesnike ovoga kviza,a srećnim dobitnicima nagrade- Čestitamo!

Spisak nagrađenih učenika naše škole:
Halaši Ileš 2.c
Maša Jovanović 7.b
Marija Dragičević 7.b
Milena Marčetić 1.srednje

Vest napisao-la - Vesna K. Perić - 24.09.2020.