RITAM ZUMBE U NAŠOJ ŠKOLI

Danas su svi učenici od 1.do 4.-tog razreda vežbali uz ritam zumbe. Nakon vežbanja pripremili su i uživali u voćnoj trpezi.

Bilo je jako lepo!!!

Zumba-tánc, az alsósok közösen tornáztak. Gyümölcs-nevetés-közösség. Gyümölcsöt majszolt az egész gyermeksereg.

Nagyon szép nap volt.

Vest napisao-la - Vesna Kolar Perić - 04.10.2017.
KREATIVNI DAN

Nastavnica likovnog Valentina i nastavnice tehnike Marija I olgica sa učenicima viših azreda realizovale su kreativni dan, odnosno likovno-kerativnu radionicu.
Učenici su pravili 3D origami zvezde, radove u greb-greb tehnici, decoupage tehniku....

Rezultat je mnoštvo lepih učeničkih radova.
Bravo za naše umetbnike i njihove kreativne ideje

Vest napisao-la - admin osjovan - 04.10.2017.
Изложба кућних љубимаца

У оквиру Дечије  недеље је  3. октобра у нашој школи одржана изложба кућних љубимаца. Од ученика виших разреда је 16 ученика донеле своје љубимце. Било је ту паса, мачака, зечева, као и по један папагај, јеж и веверица.

По мишљењу жирија у категорији паса најлепши је пас  Николе Галића из 7д, друго место је  освојио пас  Уроша Видаковића из 8а, а треће пас Ане Буловић из 5а .

У категорији мачака победила је мачка Зоране Бошковић из 8а, друго место је освојила мачка Ћулибрк Теодоре 7а и њене сестре Дуње , а треће  је припало  мачки Мејеш Немање из 6а.

У категорији осталих кућних љубимаца победио је папагај Маркуш Лене из 6ц, друго место је освојио зец Наталије Малишић из 7б, а треће место је припало јежу Мине Петковић из 5б.

Честитамо свим победницима , као и осталим учесницима и захваљујемо им се што су нам показали своје симпатичне љубимце.

Vest napisao-la - admin osjovan - 03.10.2017.
IZLOŽBA KUĆNIH LJUBIMACA U NIŽIM RAZREDIMA

Svi su se rado odazvali ovoj izložbi, Svaki učenik je dobio prigodnu pohvalnicu.

Kisállat kiállítást szerveztünk a gyermekhéten. Mindenki jó hangulatban volt. A résztvevők okleveleket is kaptak.

Vest napisao-la - Vesna Kolar Perić - 03.10.2017.
ŠAH TURNIR

U okviru Dečije nedelje održan je Šah turnir (detalji slede uskoro)

Vest napisao-la - admin osjovan - 03.10.2017.
Nov sportski teren u našoj školi

U našoj školi danas je otvoren obnovljen sportski teren, koji će đacima koristiti za nastavu fizičkog, a svim meštanima Kertvaroša za rekreaciju.

Obnovu terena koji je sada prekriven tartan podlogom  su finansirali Pokrajinski sekretarijat za sport i Grad Subotica.

TAKMIČENjE U IZVOĐENjU ŠUTA SA LINIJE  SLOBODNIH BACANjA I U ŠUTU SA TROJKE
TAKMIČENjE U IZVOĐENjU ŠUTA SA LINIJE SLOBODNIH BACANjA I U ŠUTU SA TROJKE

Dana 2.10.2017. u okviru Dečije nedelje organizovano je takmičenje u izvođenju šuta sa linije slobodnih bacanja i u šutu sa trojke za učenike 7.i 8.razreda.Ukupno ih je učestvovalo 20 učenika a najistaknutiji su bili u redovima 7.razreda:
1.mesto - Srđan Maksimović ,
2.mesto - Ognjen Golubović  i
3.mesto - Vidak Pavlović
a u trojkama 1.mesto dele Milan Šever i Tomić Matija.

Najbolji u izvođenju slobodnih bacanja među osmacima bio je Uroš Vidaković dok su na 2. i 3.mestu Branislav Nikolić i Norbert Virag.

U šutu sa trojke na 1.mestu je Aron Vadoc dok se istakla i jedna učenica Lejla Kujundžić koja je ujedno i zauzela 2.mesto.

Najlepše od svega je bilo to što smo ovo takmičenje sproveli na novopostavljenom košarkaškom terenu u školskom dvorištu.

Čestitamo

TAKMIČENjE U MINI ODBOJCI-MEŠOVITE EKIPE 7.-8.RAZREDI

U okviru Dečije nedelje organizovan je i turnir u mini odbojci za učenike 7.-8.razreda. Ukupno je bilo prijavljeno i takmičilo se 9 ekipa.

Najbolji plasman od ekipa 7.razreda imalo je odeljenje 7.a,drugo mesto 7.d a treće mesto 7.b.

Kod osmaka najbolji su bili 8.c, drugo mesto 8.a i treće mesto 8.b.

Čestitamo

Креативна радионица

Здрава храна радионица

Школска библиотека

Литерарни и ликовни радови+изложба у атријуму

Vest napisao-la - admin osjovan - 01.10.2017.