Karavan “Duh mladosti” u Tehničkoj školi

Posetili smo Karavan “Duh mladosti”, u petak, u Tehničkoj školi “Ivan Sarić”.
Učenici 7.i 8.razreda su prisustvovali otvaranju ove manifestacije i posetili štandove srednjih stručnih škola.U toku karavana održano je takmičenje u zgibovima, a u izvođenju istih je prednjačio Davor Štefanek koji je i bodrio ostale učesnike.
Obrazovanje i sport su okupili učenike pod istim krovom i sa zajedničkim ciljem da je budućnost u mladima i ostvarenju njihovih ambicija.

Vest napisao-la - admin osjovan - 24.09.2017.
2. АКЦИЈА ПЛАНИНАРСКЕ СЕКЦИЈЕ -  2. HEGYMÁSZÓ AKCIÓ
2. АКЦИЈА ПЛАНИНАРСКЕ СЕКЦИЈЕ - 2. HEGYMÁSZÓ AKCIÓ

43.ПАЛИЋКИ СУСРЕТ ПЛАНИНАРА

Планинарска секције школе и ове године учествује на традиционалном Палићком маратону у организацији ЖПК"Спартак" из Суботице. Сви заинтересовани ученици и родитељи могу да се обрате координаторима планинарске секције до среде 27.09.2017.

43. Palicsi találkozó

Iskolánk hegymászói részt vesznek a 43. alkalommal megrendezésre kerülő palicsi hegymászó találkozón, melyet a szabadkai Spartak hegymászó klub szervez. Az érdeklődő diákok és szülők a szakkör koordinátorainál jelentkezhetnek szerdáig, 2017.09.27-ig.

Vest napisao-la - admin osjovan - 23.09.2017.
Európai mobilitási hét

Európai mobilitási hét. Pásztor Teodor fődíjat,kerékpárt nyert rajzával. Budapesten. 2017.szept.21.

Vest napisao-la - Vesna Kolar Perić - 22.09.2017.
Оni dolaze: Aleksandar Čokić, učenik OŠ "Jovan Mikić" i član Stonoteniskog kluba "Spartak"

U cilju promovisanja talentovanih i izrazito uspešnih učenika osnovnih i srednjih škola u Subotici, njihovih rezultata i postignuća tokom osnovnog i srednjeg obrazovanja nastavljamo serijal tekstova posvećenih ovim mladim ljudima koji su privukli pažnju i lep su primer društvu. Naredna priča je o Aleksandru Čokiću, učeniku OŠ "Jovan Mikić", stonoteniseru Spartaka i reprezentativcu Srbije.

Ostatak teksta pročitajte na www.subotica.com

Vest napisao-la - admin osjovan - 20.09.2017.
ŠKOLICA SPORTA "JOVAN MIKIĆ"

Prijave i upis za novu sportsku godinu

Vrši upis dece uzrasta od 6-9 godina (dozvoljena su manja odstupanja od godišta).

Osnovni cilj i ideja školice sporta jeste da se kontinuiranim fizičkim aktivnostima različitog sadržaja utiče na:
* Biološki rast i razvoj,
* razvoj motoričkih sposobnosti i veština (koordinacija, brzina, snaga, agilnost, gipkost, ravnoteža i preciznost)
* pravilno držanje tela (preventivni uticaj na pravilno držanje tela korektivnom gimnastikom)
* psihološki razvoj (povećanje samostalnosti I samopouzdanja, timski rad I saradnja…)

Planirane aktivnosti u ovoj školici sporta su:

• -vežbe oblikovanja i jačanja tela,
  • -korektivna gimnastika,
  • -razni poligoni i štafetne igre,
  • -osnovni elementi atletike, gimnastike, sportova sa loptom (fudbal, odbojka, košarka, rukomet…)
  • -aktivnosti u prirodi (izleti i pešačenja, igre u prirodi…)
  • -penjanje na vestačkoj steni (u našoj školi),
  • -osnove ritmike.
  • -joga i vežbe istezanja i pravilnog disanja.

ŠKOLICA SPORTA POČINJE SA RADOM 2.OKTOBRA 2017.

Treninzi će se održavati 2 puta nedeljno u trajanju po 60 minuta u Sali OŠ “Jovan Mikić“ u sledećim terminima: ponedeljak i sreda od 18:30-19:30.

Treninge vode profesori fizičkog vaspitanja: Dijana Peić i Saša Terzija.

Kontakt telefoni:
63 1739044 Saša,
060 5200119 Dijana.

­­­­­­­­­­

Vest napisao-la - admin osjovan - 18.09.2017.
ОТВОРЕНИ ДАНИ ЗА РОДИТЕЉЕ           2017/2018.
ОТВОРЕНИ ДАНИ ЗА РОДИТЕЉЕ 2017/2018.

МЕСЕЦ

ЈУН

8.06.2018.

ПЕТАК

Vest napisao-la - admin osjovan - 15.09.2017.
ĐAČKI PARLAMENT

Dana, 13.9.2017., održane je prvi sastanak Đačkog parlamenta. Predstavnicima parlamenta predstavljen je plan za tekuću školsku godinu. Izglasano je rukovodstvo Parlamenta i zakazan sastanak za iduću nedelju.

Vest napisao-la - admin osjovan - 14.09.2017.
Inicijalno testiranje 2017/2018. za učenike 5. i 7. razreda

Zavod za vrednovanje kvaliteta obrazovanja i vaspitanja u okviru projekata Razvoj nacionalnih ispita u srednjem obrazovanju – pripremanje uslova za uspostavljanje sistema maturskih ispita i Pripremanje programa, instrumenata i realizacija završnog ispita u osnovnom obrazovanju priprema inicijalne testove znanja iz maternjeg jezika i matematike za učenike petog i sedmog razreda osnovne škole.

INICIJALNO TESTIRANJE
Test iz maternjeg jezika /Srpski i Mađarski/ za učenike 5. i 7. razreda održaće se
14. septembra 2017., sa početkom u 13:30

Test iz matematike za učenike 5. i 7. razreda održaće se 21. septembra 2017.

BUKOVAČKI MARATON

1. akcija planinarske sekcije

09.septembra su  planinari naše škole  učestvovali na 15. Bukovačkom maratonu. 10 učenika su savladala stazu dužine 16 km. Tokom šetnje  uživali su u lepotama Fruške gore i  družili su se sa planinarima drugih škola.

Akciju su vodili nastavnice Dijana Peić, Tatjana Đurić Đember i  Andrea Štraka

A hegymászócsoport 1. akciója

Szeptember 9-én iskolánk hegymászói részt vettek a 15. Bukovaci maratonon. 10 tanuló sikeresen megtette a 16 km hosszú távot. Séta közben élvezhették a Fruška gora szépségeit és új barátokra találtak a fiatal hegymászók körében.

Az akciót Straka Andrea, Dijana Peić és Tatjana Đurić Đember tanárnők vezették.

Vest napisao-la - admin osjovan - 10.09.2017.
USPEH "MLADIH BIBLIOTEKARKI"

Kulturno izdavački centar "Srpska kuća" izdao je ZBORNIK KNJIŽEVNOG STVARALAŠTVA MLADIH SRBIJE I DIJASPORE. Pesme naših učenica su se našle u njoj. Od 33000 pristiglih pesama, pesme Lene Čabarkape, Maše Jovanović,Tare Basarić,Marije Dragičević i Une Jovanić našle su mesto među izabranima.
Ovih pet sjajnih devojčica su članovi bibliotekarske sekcije u školi "Mladi bibliotekari". Učenice je bibliotekarka škole Vesna Kolar Perić motivisala za pisanje pesmica koje su našle svoje mesto u knjizi. Izuzetno je ponosna na njihov rad,trud i volju koju pokazuju na svakoj sekciji i pri svakom radu.

Vest napisao-la - Vesna Kolar Perić - 06.09.2017.