vesti

 

Društvene igre
Društvene igre

Za kraj obeležavanja Dečije nedelje, realizovali smo još jednu aktivnost. reć je o društvenim igrama. : ) Kvalitetno provedena dva sata u druženju uz kolače. ; )

Detaljnije
ИЗЛОЖБА КУЋНХ ЉУБИМАЦА    KISÁLLAT-KIÁLLÍTÁS
ИЗЛОЖБА КУЋНХ ЉУБИМАЦА KISÁLLAT-KIÁLLÍTÁS

Четвртак је био резервисан да се представе кућни љубимци. Учешће су узели ученици нижих и виших разреа.

Било је ту паса, мачака, зечева, папагаја, канаринаца, корњача, рибица....

Csütörtökön a házi kedvenceké volt a főszerep. Kutyák, macskák, nyuszik, madárkák, csincsillák és egyéb cukiságok lepték el az iskolaudvart. 

1а - Михаела Ивковић-пас, Максим Маруш-пас, Ања Павићевић-пас, Дуња Соколовић-пас, Лазар Шиповац-пас, Ана Рајак-мачка

1б - Софија Прерадовић-папагај

2а - Ивовић Јања-корњача, Мајски Сања-мачка, Михајло Кандлер-мачка

2б - Калина Бабин-канаринац, Љубомир Костић-пас, Мартин Матковић-рибица, Софија Шијак-мачка, Немања Јарић-хрчак, Теодора Туцо-мачка, Лана Попов-пас, Ирена Учур-рибица

2д - Маријанац Тијана-папагаји, Јановић Петра-мачка, Зорић Петра-пас, Ђурић Сара-мачка, Никшић Ремзија-пас, Ћојдер Теодора-мачка, Јурешић Лука-папагај, Катринка Мина-пас, Ускоковић Мина Петар-папагај

2ц - Кокић Атила-мачка

3а - Симона Добо-чинчила, Дарио Неорчић-пас, Богдан Гулић-мачка, Елена Будимир-мачка

3б - Живић Владимир-пас, Божић Мина-мачка, Петељак Хелена-папагај, Шиповац Ленка-пас, Стипић Лука-папагај, Кујунџић Никола-папагај, Проле Софија-пас, Жарић Дуња-зец, Бајић Милин-папагај

3ц - Прокеш Бранка-мачка, Коложи Ана-пас, Крижан Иван-пас

4б - Јована Симић-мачка, Алекса Буквић-пас, Андреј Радуловић-рибица

4д - Елена Шијак-мачка, Огњен Андоновић-рибице, Петар Батас-рибице, Панчић Мила-пас, Панчић Лана-пас, Попов Јован-пас, Бојанић Невена-пас

5а - Данијел Брашња Шавиа (зец), Вишња Вуков (хрчак), Ања Радуловић (пас)

5б - Нина Војнић Пурчар (пас), Никола Мандић (пас), Матеа Ифковић (пас), Калина Грујић (пас), Немања Арадски (пас), Ивана Жарић (пас), Матија Мијатовић (пас), Стефан Стојановић (пас), Лука Узелац (гуштер), Оља Скакић (пас)

5д - Мила Бурић (пас), Карло Бем (хрчак), Нађа Марковић (корњача), Милица Саулић (корњача), Калина Рековић (мачак), Милош Матковић (папагај)

6а - Ана Вујиновић (пас), Ана Буквић (пас), Теодора Будимир (пас), Јована Рујак (пас)

6б - Јована Бошњак (пас), Коста Стопарић (пас), Нина Петковић (јеж), Елена Макуш (пас)

6ц - Рониела Коломпар (пас), Жофиа Мартонлила (пас), БенцеТрњанов (пас)

6д - Лука Литваи (мачка)

7а - Немања Мејеш (зец), Филип Радуловић (мачка)

7ц - Лена Маркуш (птица, пас), Хунор Марки (хрчак)

8ц - Викторија Кулашић (пас)

8д - Страхиња Врана (пас), Никола Галић (пас)

Vest napisao-la - osjovanadmin - 04.10.2018.
Detaljnije
Takmičenje u slobodnom bacanju- trojki
Takmičenje u slobodnom bacanju- trojki

Dana 4.10.2018. održano je takmičenje u izvođenju slobodnih bacanja.
Učestvovali su đaci od 5.-8.razreda,ukupno njih 30.
Najbolji među 7.-8. razredima bili su Dušan Jurić,na drugom mestu je Daniel Budinčević i treće mesto Bogdan Zdravković.
Čestitamo

Vest napisao-la - osjovanadmin - 04.10.2018.
Detaljnije
 Školski turnir u malom fudbalu (7 i 8 razredi)
Školski turnir u malom fudbalu (7 i 8 razredi)

Dana 2.10.2018.-utorak, u okviru decije nedelje odigran je skolski turnir u malom fudbalu (7 i 8 razredi).
Nakon zrebanja turnir je mogao da pocne!

Rezultati:
1. devojcice(skolska ekipa)-8b..............0:5
2.7c-8d..............................................0:1

3. 8c-7ab............................................0:2
4.8b-8a..............................................1:0
5.finale- 8b-7ab......................................................1:0

Pobednici su bili ucenici 8b odeljenja! Cestitamo!

Izmedju napornih utakmica bilo je osvezenje u vidu raznog voca koje su ucenici doneli i pripremili, a nastavnica Tatjana Tot Karakas organizovala.

Turnir organizovao i sudio nastavnik Sasa Terzija.
Vest napisao-la - osjovanadmin - 03.10.2018.
Detaljnije
Likovna radionica-DECA U SVETU
Likovna radionica-DECA U SVETU

Učenici 5b na času likovnog radili plakat "DECA U SVETU"

Vest napisao-la - osjovanadmin - 03.10.2018.
Detaljnije
LIGA SU SAMPIONA FUTSAL (5. I 6.razredi)
LIGA SU SAMPIONA FUTSAL (5. I 6.razredi)

Dana 3.10.2018. na terenima u dudovoj sumi odigrano je gradsko takmicenje u malom fudbalu za ucenike.

Nasa skolska ekipa je u konkurenciji cak 16 osnovnih skola zauzela 2. mesto!  U finalu nasa ekipa je nazalost izgubila na penale. 
                            Cestitamo decaci!

Rezultati nase ekipe:
1. O.S."Jovan Mikic"- O.S."Matija Gubec"(Tavankut)......2:1
2. O.S."Miroslav Antic"(Palic)- O.S."Jovan Mikic"...........0:2
3. OS." Ivan Milutinovic"-O.S."Jovan Mikic"..........1:1(p.1:3)
4. O.S."Jovan Mikic"-O.S."Secenji Istvan".............0:0(p.2:3)

Ekipu pripremao i vodio nastavnik fizickog vaspitanja Sasa Terzija.

Vest napisao-la - osjovanadmin - 03.10.2018.
Detaljnije
Učenici viših razreda na jednodnevnom izletu - Dečija nedelja
Učenici viših razreda na jednodnevnom izletu - Dečija nedelja

 Dobro vreme i atmosfera su upotpunili ovaj događaj koji su deca nestrpljivo isčekivala

Ponedeljak je bio rezervisan za učenike 7. i 8. razreda -  obilazak Muzeja vazduhoplovstva i  Skupštine RS.

U sredu su glavni grad posetili učenici 5. i 6. razreda. Botanička bašta, Spomenik neznanom junaku i Avalski toranj su bili njiova destinacija

Umorni, ali zadovoljni vratili su se u Suboticu, ispunjeni lepim utiscima i dobrim druženjem pre svega.

Vest napisao-la - osjovanadmin - 03.10.2018.
Detaljnije
DEČIJA NEDELJA - odbojka 7 i 8. razredi
DEČIJA NEDELJA - odbojka 7 i 8. razredi

Dana 3.10.2018. odigrano je međurazredno takmičenje u odbojci na velikom terenu gde su učestvovale učenice sedmih i osmih razreda,ukupno 6 ekipa.
Najbolje među 8.razredima bile su ekipa iz 8.b razreda a među sedmakinjama ekipa iz 7a.
One su se i međusobno takmičile u finalu i mlađa ekipa je uspela da savlada stariju.

Pobednik turnira je ekipa 7a razreda,čestitamo

Vest napisao-la - osjovanadmin - 03.10.2018.
Detaljnije
 Д Е Ч И Ј А   Н Е Д Е Љ А такмичење у Малом фудбалу
Д Е Ч И Ј А Н Е Д Е Љ А такмичење у Малом фудбалу

                                           
Датум: 1.10.2018. Време. Од 10:00-14:00h. Место:Спортски терени школе

У оквиру Дечије недеље, већ на старту у понедељак  је одржано такмичење у Малом фудбалу. Учествовали су сви пети и шести разреди школе.По лепом и сунчаном дану фудбалске мајсторије су нам приказали ученици следећих екипа:
Екипа 5а: 1.Горан Павловић. 2.Маријан Куктин, 3.Новак Његован, 4.Денис Ђукић, 5.Матеја Нађ

Екипа 5б: 1.Никола Мандић, 2.Немања Арадски, 3.Марко Звекић, 4.Александар Самац, 5.Срђан Васић, 6.Лука Узелац

Екипа 5ц: 1.Csanád Márki, 2.Markó Bercek, 3.Bence Trnjanov, 4.David Vas, 5.Aleksandar Maksimovic

Екипа 5д: 1.Карло Бем, 2.Илија Брајић, 3.Вук Драговић, 4.Филип Костић, 5.Милош Матковић, 6.Огњен Миочиновић, 7.Александар Мрваљевић

Екипа 6а: 1.Стефан Самац, 2.Никола Квала, 3.Филип Бренецки, 4.Александар Чикош, 5.Филип Лукић, 6.Матија Еветовић, 7.Ненад Михајловић, 8.Стефан Текај, 9.Дамир Куратко

Екипа 6б:Стефан, 2.Аљоша, 3.Алексије, 4.Страхиња, 5.Коста, 6.Михајло, 7.Немања

Екипа 6ц: 1.Marko Bercek, 2.Ármin Dobo, 3.Bence Trnjanov, 4.Martin Kovacic, 5.Csanad Marki

Екипа 6д: 1.Емил Алфаши, 2.Лука Литваи, 3.Марко Илић, 4.Милош Живковић, 5.Стефан Северењи, 6.Арон Такач

РЕЗУЛТАТИ:
1.5а-5б     0:5          
2.6б-6д     1:0
3.5д-5ц     2:2(1:2) 
4.6ц-6а     2:1
5.5а-5д     0:6         
6.6д-6а     0:5
7.5б-5ц     5:1         
8.6б-6ц     0:3

ФИНАЛЕ      5б-6ц     1:4

ПЛАСМАН:
Пети разреди:                     Шести разреди:
1.5б                                        1.6ц
2.5ц                                        2.6б
3.5д                                        3.6а
4.5а                                        4.6д

Захваљујем на максималној подршци дежурних наставника: Сандра Мештер, Игор Васиљевић, Данијел Баровић, Нинков Радомир. Такође велику помоћ у организацији сам имао од ученице Барбаре Берчек. Све је протекло у изузетној атмосфери и Фер игри уз срчано навијење за свој разред.

Професор: Здравко Цетић
      

Vest napisao-la - osjovanadmin - 02.10.2018.
Detaljnije
DEČIJA NEDELJA  "između 4 vatre"
DEČIJA NEDELJA "između 4 vatre"

Dana 2.10.2018.u okviru Dečije nedelje održano je međurazredno takmičenje devojčica petih razreda u igri "između 4 vatre".Učestvovala su sva četiri odeljenja petih razreda.U finalu su se našle ucenice 5a i 5b razreda i konačan pobednik su bile devojčice 5a razreda.
Čestitamo

Vest napisao-la - osjovanadmin - 02.10.2018.
Detaljnije