ŠAH TURNIR

U okviru Dečije nedelje održan je Šah turnir (detalji slede uskoro)

Vest napisao-la - admin osjovan - 03.10.2017.
Nov sportski teren u našoj školi

U našoj školi danas je otvoren obnovljen sportski teren, koji će đacima koristiti za nastavu fizičkog, a svim meštanima Kertvaroša za rekreaciju.

Obnovu terena koji je sada prekriven tartan podlogom  su finansirali Pokrajinski sekretarijat za sport i Grad Subotica.

TAKMIČENjE U IZVOĐENjU ŠUTA SA LINIJE  SLOBODNIH BACANjA I U ŠUTU SA TROJKE
TAKMIČENjE U IZVOĐENjU ŠUTA SA LINIJE SLOBODNIH BACANjA I U ŠUTU SA TROJKE

Dana 2.10.2017. u okviru Dečije nedelje organizovano je takmičenje u izvođenju šuta sa linije slobodnih bacanja i u šutu sa trojke za učenike 7.i 8.razreda.Ukupno ih je učestvovalo 20 učenika a najistaknutiji su bili u redovima 7.razreda:
1.mesto - Srđan Maksimović ,
2.mesto - Ognjen Golubović  i
3.mesto - Vidak Pavlović
a u trojkama 1.mesto dele Milan Šever i Tomić Matija.

Najbolji u izvođenju slobodnih bacanja među osmacima bio je Uroš Vidaković dok su na 2. i 3.mestu Branislav Nikolić i Norbert Virag.

U šutu sa trojke na 1.mestu je Aron Vadoc dok se istakla i jedna učenica Lejla Kujundžić koja je ujedno i zauzela 2.mesto.

Najlepše od svega je bilo to što smo ovo takmičenje sproveli na novopostavljenom košarkaškom terenu u školskom dvorištu.

Čestitamo

TAKMIČENjE U MINI ODBOJCI-MEŠOVITE EKIPE 7.-8.RAZREDI

U okviru Dečije nedelje organizovan je i turnir u mini odbojci za učenike 7.-8.razreda. Ukupno je bilo prijavljeno i takmičilo se 9 ekipa.

Najbolji plasman od ekipa 7.razreda imalo je odeljenje 7.a,drugo mesto 7.d a treće mesto 7.b.

Kod osmaka najbolji su bili 8.c, drugo mesto 8.a i treće mesto 8.b.

Čestitamo

Креативна радионица

Здрава храна радионица

Школска библиотека

Литерарни и ликовни радови+изложба у атријуму

Vest napisao-la - admin osjovan - 01.10.2017.

ДЕЧИЈА НЕДЕЉА
2.10.2017.-6.10.2017.

У току трајања дечије недеље настава се одвија од 1 – 5. часа по распореду за октобар месец (часови скраћени на 30 мин)

Додатне активности се одвијају за време 6. и 7. часа уз присуство одељенских старешина и предметних наставника

ПОНЕДЕЉАК   2.10.2017.

6. и 7. час -  НАЈ ШМИНКА И НАЈ ФРИЗ (5. и 6. разред – оцењује се креативност)
6. и 7. час – ТУРНИР У ОДБОЈЦИ (7. и 8. разред)
8. час – СЛОБОДНА БАЦАЊА – ТРОЈКЕ (7. и 8. разред)

УТОРАК  3.10.2017.

5. час – „ИЗНЕНАЂЕЊЕ У УЧИОНИЦИ“
6.час – ТУРНИР У ШАХУ (5. – 8. разреда)
7. и 8. час – „ИЗЛОЖБА КУЋНИХ ЉУБИМАЦА“ (сви ученици школе, дружење са нашим млађим другарима)
АКЦИЈА САКУПЉАЊА ХРАНЕ ЗА КУЋНЕ ЉУБИМЦЕ (сви ученици школе)

СРЕДА  4.10.2017.

6. и 7. час – КРЕАТИВНИ ДАН – СЛИКАЊЕ, ЦРТАЊЕ, ВАЈАЊЕ, ПЕВАЊЕ, ПЛЕС... (5. – 8. разреда)
6. и 7. час – ОЧИГЛЕДНА НАСТАВА, ЧАСОВИ У ГРАДУ – ОДЕЉЕЊА НА МАЂАРСКОМ НАСТАВНОМ ЈЕЗИКУ

СВАКО ОДЕЉЕЊЕ У ДОГОВОРУ СА ОДЕЉЕНСКИМ СТАРЕШИНОМ ДОЛАЗИ У ШКОЛУ НЕОБАВЕЗНО ОБУЧЕНИ И ОБУВЕНИ... (тренерке, пиџаме, кућне папуче, наочаре, мајице исте боје...)

ЧЕТВРТАК  5.10.2017.

ДРУЖЕЊЕ НА ИЗЛЕТУ У БЕОГРАДУ
( планетаријум, црква ружица, и св.петка, калемегдан, храм светог саве, музеј афричке културе)

10. до 12. часова - САКУПЉАЊЕ СЕКУНДАРНИХ СИРОВИНА (ученици који нису на излету)
УРЕДИМО НАШЕ ДВОРИШТЕ

ПЕТАК  6.10.2017.

6. час – ПРОДАЈНА ИЗЛОЖБА КОЛАЧА

7. час – ОДБОЈКА (5. и 6. разред)
8. час – СЛОБОДНА БАЦАЊА – ТРОЈКЕ (5. и 6. разред)
7. и 8. час – ФАРБАЊЕ ШКОЛСКЕ ОГРАДЕ
ЂАЧКИ  ПАРЛАМЕНТ

Vest napisao-la - admin osjovan - 30.09.2017.
3D KNJIGE U GRADSKOJ BIBLIOTECI

Učenici 2 a i 2 b sa svojim učiteljicama i školskom bibliotekarkom prisustvovali su izuzetno zanimljivoj kreativnoj radionici. Naime,pravili su sami svoje 3 D knjige.Radionicu je vodio Jovan Caran glumac iz Zrenjanina. Glumac i lutkar dečijeg pozorišta izvodio je fenomenalnu dramatizaciju poznatih bajki uz pomoć naših učenika,mašte i njegovih fantastičnih 3D knjiga.
Bilo je nezaboravno!

Vest napisao-la - Vesna Kolar Perić - 29.09.2017.
DAN MAĐARSKIH BAJKI

Povodom Dana mađarske bajke Gradska biblioteka već deset godina organizuje takmičenje učenika osnovnih škola. Našu školu predstavljale su učenice 4c - Merković Adrianna, Rácz Hanna,Eckermann Zoé i Kucsera Kinga. U konkurenciji od pet škola,naša škola osvojla je PRVO MESTO! Kao nagradu dobile su prelepe knjige i diplomu.

SVAKA ČAST!!!

Vest napisao-la - Vesna Kolar Perić - 29.09.2017.
NOĆ ISTRAŽIVAČA

Dana 29. septembra 2017. održana je sedma po redu Noć istraživača u Atrijumu hotela „Galleria“. Na pomenutoj manifestaciji predstavilo se više od 130 istraživača kroz brojne oglede, a među školama su se našle „Kizur Ištvan“, „Matko Vuković“, „Ivan Goran Kovačić“…

Sa eksperimentima iz hemije predstavile su se učenice osmog razreda NAŠE SKOLE pod mentorstvom nastavnika Dijane Kocić i Daniela Barovića.  Među najinteresantnijim ogledima koje su izvele učenice su pravljenje lava lampe i hemijskog koktela.

Naša škola jedna je od mnogih koja je doprinela stvaranju pozitivne atmosfere na večeri promovisanja nauke, akciju je podržala i direktorica škole a najveći doprinos su imale učenice Mila Milankov, Anastasija Starčević, Selena Nemčev i Bianka Pećerić koje su svojim trudom i strpljenjem ostavile pozitivan utisak i predstavile školu na interesantan način.

Vest napisao-la - admin osjovan - 29.09.2017.