A három Dóra sikere az anyanyelvi versenyen - Троструки успех на такмичењу из мађарског језика

A községi anyanyelvi versenyen a nyolcadikosok korosztályában Szabó Réka Dorottya első helyezést ért el (19.50 pontot teljesített a maximális 20-ból). A hetedikesek közül Apró Dorottya harmadik lett, és harmadik helyen végzett az ötödikes Somogyi Dóra is. Mindhárman részt vesznek a körzeti versenyen is. Uglik aUróra hetedikes negyedik helyezett lett, és szépen teljesített a hatodikos Ország Albert is.
A Csantavéren szervezett versenyen Szabadka község 13 iskolájából 70 tanuló mérte össze nyelvtani tudását.

На општинском такмичењу из мађарског језика наши ученици су освојили једно прво место (Дороћа Р. Сабо, 8.ц разред) и два 3. места (Дороћа Апро 7.ц и Дора Шомођи 5.ц разред) и стекли право на учешће на окружном такмичењу. Припремила их је наставница Валерија Хорват Рице.

Vest napisao-la - HRV - 18.03.2017.
Élményóra

A budapesti Trainingspot Társulat a Kerekasztal Színházi Nevelési Központ tartott iskolánkban interaktív előadást. A Bábel-center tanoda című darab témája a másság elfogadása, a szeretet, türelem és empátia szerepe a nevelésben. A nyolcadikosok és hetedikesek óriási érdeklődéssel és nagy lelkesedéssel vettek részt a munkában: egy-egy jelenet továbbgondolásában, sőt eljátszásában. Köszönjük a társulatnak, hogy iskolánkat választották.

Vest napisao-la - hrv - 18.03.2017.
Március 15-én

Ötletvihar - mi jut eszedbe március 15-éről? Az ötödikeseknek a legnagyobb ünnepünkhöz kapcsolódó asszociációi megtöltötték a táblát. Komoly irodalmi és történelmi ismeretekről tettek tanúbizonyságot a gyerekek. Természetesen Petőfi neve fordult elő legtöbbször, és az óra folytatásában sokan tudtak Petőfi-verseket szavalni, de történelmi személyiségek és a szabadság - forradalom - harc, stb. kifejezések is a táblára kerültek. A rendhagyó magyarórával az 1848-as eseményekről emlékeztünk meg.

Vest napisao-la - HRV - 18.03.2017.

POŠTOVANI RODITELJI BUDUĆIH PRVAKA,

POZIVAMO VAS DA 17.03.2017.GODINE (PETAK) U 17h PRISUSTVUJETE PREZENTACIJI NAŠE ŠKOLE.
PREZENTACIJA ĆE BITI ODRŽANA U PROSTORIJAMA VRTIĆA "ŠUMICE". IMAĆETE PRILIKU DA SE, IZ PRVE RUKE ,UPOZNATE SA NAŠOM ŠKOLOM.

OČEKUJEMO VAS!

Vest napisao-la - Vesna Kolar Perić - 16.03.2017.
Rezultati opštinskog takmičenja iz geografije

Takmičenje je održano 12.03.2017. Učenik naše škole Luka Čupić osvojio je prvo mesto, a učenica Mila Zakić treće .

Rezultati opštinskog takmičenja iz istorije

Učenik naše škole Luka Čupić osvojio je prvo mesto.

Čestitamo

TAKMIČENJE "KENGUR BEZ GRANICA"

U našoj školi je 16.marta održano međunarodno takmičenje "Kengur bez granica".
Na takmičenju je učestvovalo 102 učenika.
Rezultate takmičenja očekujemo sredinom aprila.

IZLOŽBA RADOVA NA TEMU "MOJA MAMA,MOJE SVE"

U školsku biblioteku pristiglo je oko 100 predivnih radova naših učenika na temu "MOJA MAMA,MOJE SVE" . Svi prikupljeni radovi izloženi su u atrijumu.
Jednostavno nije bilo moguće izabrati najlepši rad pa je nastavnica likovnog odabrala nekoliko najlepših. Svi učenicima uručena je diploma a učenicima koji su nacrtali najlepše radove uručena je i prigodna nagradica.

Vest napisao-la - Vesna Kolar Perić - 15.03.2017.
Извештај са такмичења- ФУДБАЛ (Девојчице)

Градско првенство.
14.3.2017. 12:00. Терени у Дудовој шуми.

Наша школска екипа је учествовала на градском такмичењу из фудбала и у конкуренцији девојчица.

Нажалост након прве утакмице већ смо били елиминисани због пораза и система такмичења где је све зависило од прве утакмице. Школска екипа из фудбала девојчица је доста млада тако да очекујемо следећих година праве реултате и много више среће!

О.Ш.“Јован Микић“- О.Ш. „Ђуро Салај“...........................................0:3

Даље се пласирала екипа О.Ш. „ Јован Ј. Змај“ на међуокружно такмичење.

Vest napisao-la - admin osjovan - 15.03.2017.

POŠTOVANI RODITELJI BUDUĆIH PRVAKA,

POZIVAMO VAS DA 17.03.2017.GODINE (utotak) U 17h PRISUSTVUJETE PREZENTACIJI NAŠE ŠKOLE.
PREZENTACIJA ĆE BITI ODRŽANA U PROSTORIJAMA VRTIĆA "MARJAI MARIA".

IMAĆETE PRILIKU DA SE, IZ PRVE RUKE, UPOZNATE SA NAŠOM ŠKOLOM.

OČEKUJEMO VAS!

Vest napisao-la - admin osjovan - 14.03.2017.