KREATIVNA RADIONICA U VRTIĆU "NEVEN"

Školski bibliotekar Vesna Kolar Perić danas je posetila vrtić "Neven". Drugari iz vrtića pažljivo su slušali i učili o sovama . Nakon edukativnog dela radionice,zagrejali su svoje malene prstiće. Bili su veoma vredni i sa osmehom na licu uradili plakat o sovama. Na kraju smo se poslužili slatkišima i uživali u zajedničkom druženju.

Vest napisao-la - Vesna Kolar Perić - 26.10.2017.
Ogledni čas iz Informatike i računarstva

U sredu je realizovan ogledni čas iz predmeta Informatika i računarstvo na temu "Snimanje i obrada glasa i drugih zvukova" Čas je za druge kolege održan sa kolegom Danielom Barovićem i učenicima 7.b razreda, predstavljajući radove učenika koji se temelje na pređenoj teoriji o obradi zvuka. Učenici su snimali radio drame, a za to su bila odabrana dela Branislava Nušića i Branka Ćopića. Hvala svima na saradnji! Uskoro pravimo video zapise O detaljima ćemo za koji dan
Predmetni nastavnik: Darija Svorcan

Vest napisao-la - osjovan admin - 26.10.2017.
"ŠTA ME ČINI SREĆNIM"

U toku Dečije nedelje u školsku biblioteku pristigli su crteži na temu "Šta me čini srećnim". Radovi su bili izloženi u atrijumu naše škole. Nastavnica likovnog Valentina Tomić izbrala je najlepše radove. Učenike je školska bibliotekarka Vesna Kolar Perić nagradila poklončićem i diplomom.

SAJAM KNJIGA U NAŠOJ ŠKOLI

23.oktobra u našoj školi održan je SAJAM KNJIGA povodom "Meseca knjige". Sajam su organizovale nastavnica Slavica Rujević i bibliotekar škole Vesna Kolar Perić uz nesebičnu saradnju učiteljica drugih,trećih i četvrtih razreda. . Na sajmu knjiga su učenici četvrtih razreda izlagali svoje omiljene knjige a učenici drugih i trećih razreda su mogli da pogledaju izložene knjige i da se raspitaju o njima. Na kraju sajma smo izabrali tri najaktuelnije knjige a učenike smo nagradili prigodnim nagradama.

SUNČANA JESEN ŽIVOTA U NAŠOJ ŠKOLI

Povodom "Sunčane jeseni života" nastavnica Slavica Rujević i školska bibliotekarka Vesna Kolar Perić u saradnji sa učiteljicom Tatjanom Đurić Đember i njenim razredom,organizovale su radionicu sa bakama i dekama. Bilo je divno gledati kako vešte bake i deke rade zajedno sa unucima jesenje radove.U vazduhu se osećala velika,prelepa veza kakvu mogu imati samo ove dve različite generacije. Radovi krase atrijum naše škole.

SUNČANA JESEN ŽIVOTA

Učenici naše škole pripremili su lep program povodom Sunčane jseni života u mesnoj zajenici Mali Radanovac. Priredbi su prisustvovali penzioneri,bake i deke.

Iskolánk tanulói ünnepi műsorral köszöntötték a Kisradanovác helyi közösségben élő időseket a Napsugaras ősz elnevezésű rendezvényen.

Vest napisao-la - Vesna Kolar Perić - 23.10.2017.
"Mladi planinari"  učestvovali su na 43. Palićkim susretima planinara
"Mladi planinari" učestvovali su na 43. Palićkim susretima planinara
30.septembra članovi planinarske sekcije"Mladi planinari"  učestvovali su na 43. Palićkim susretima planinara. 10 učenika su savladala stazu dužine 13 km. Tokom šetnje  su mnogo naučili o karakteristikama Subotičke peščare i  družili su se sa planinarima drugih škola.
Akciju je vodila nastavnice  Andrea Štraka.

Szeptember 30-án iskolánk hegymászói részt vettek a 43.Palicsi találkozón, melyet a Spartak hegymászó klub szervezett. 10 tanuló sikeresen megtette a 13 km hosszú távot. Séta közben megismerkedtek a Szabadkai homokpuszta jellegzetességeivel és új barátokra találtak a fiatal hegymászók körében.

Az akciót  Straka Andrea  tanárnő vezette.

Vest napisao-la - osjovan admin - 18.10.2017.
FUDBAL LIGA SU ŠAMPIONA

Dana 10.10.2017. odigrale su se utakmice u okviru lige SU šampiona na terenima u Dudovoj šumi.
Naša školska ekipa-dečaci odigrali su 2 utakmice u okviru grupe i nažalost uz nedostatak sreće ispali u grupnoj fazi.
O.Š. Jovan Mikić-O.Š. Miloš Crnjanski..........0:1,
O.Š. Jovan J.Zmaj- O.Š. Jovan Mikić............2:2

Dana 11.10.2017. takođe u okviru lige SU šampiona igrale su devojčice.
Naša školska ekipa je zauzela 3. mesto! Čestitamo!
O.Š. Jovan Mikić-O.Š. Bosa Milićević.............1:2,
O.Š. Jovan Mikić-O.Š. Hunjadi Janoš............1:0,
O.Š. Jovan Mikić- O.Š. 10. Oktobar..............4:1.

Ekipa: Senji Blanka, Ovari Anita (K), Kolompar Valentina, Markuš Lena, Budimir Teodora, Horvat Katai Liana, Kolompar Roniela, Jelača Nikol i Sikora Matea.

Ekipe pripremao i  vodio nastavnik  Saša Terzija.

Vest napisao-la - osjovan admin - 11.10.2017.
Takmičenja iz prve pomoći

Prvi nivo takmičenja bilo je gradsko takmičenje 13.5.2017. i osvojeno I mesto.

Zatim je usledilo pokrajinsko koje je bilo 3.6.2017. u Novom Sadu, od 25 ekipa naše učenice su osvojile  II mesto.

Državno takmičenje bilo je 30.9.2017. na Rudniku i od 15 ekipa iz cele Srbije naše vredne učenice su osvojile III mesto.

Za ekipu naše škole nastpale su Martina Tot Kiralj (kapiten), Nataša Cvetkovski, Mirjana Stefanović, Anja Korda, Milica Ver i Milica Bošnjak. Instruktor im je bio Aleksa Petrić.

ČESTITAMO!!!

Vest napisao-la - osjovan admin - 09.10.2017.
KOLAČIJADA - Dečija nedelja, dan 5.

U petak je naša škola mirisala na kolače. Deca su organizovala "Kolačijadu" humanitarnog karaktera, a sav prikupljeni novac ide za našeg bolesnog druga.

Vest napisao-la - admin osjovan - 06.10.2017.