A LEGJOBB HELYESÍRÓK KÖZT - МЕЂУ НАЈБОЉИМА ИЗ ПРАВОПИСА

Apró Dorottya, hetedikes tanulónk május 20-án Budapesten méri össze helyesírási tudását a Kárpát-medence legjobbjaival а Simonyi Zsigmond helyesírási versenyen. Dorottya sikeresen vette a körzeti és a tartományi fordulót is: előbbin második helyezett lett, az Újvidéken szervezett versenyen pedig harmadik.

Дороћа Апро из 7.ц разреда освојила је друго место у првом кругу међународног такмичења из правописа мађарског језика. У другом кругу је освојила трће место и тиме је стекла право да учествује на такмичењу у Будимпешти.

Vest napisao-la - HRV - 19.04.2017.
ЈОGOS A MOSOLY - ПОНОСНЕ СА РАЗЛОГОМ

Két első helyezettünk lett a körzeti anyanyelvi versenyen. Szabó Réka Dorottya (8.c) és Apró Dorottya (7.c) jogot nyertek arra, hogy részt vegyenek a köztársasági versenyen, melyet május 27-én tartanak a szabadkai Széchenyi István Általános Iskolában.
Nagyon büszkék vagyunk a két Dorottyára, szurkolunk nekik a következő megmérettetésen is.

Дороћа Р. Сабо (8.ц) и Дороћа Апро (7.ц) су освојиле прво место на окружном такмичењу из мађарског језика и стекле су право на републичко такмичење које ће се одржати 27. маја у Суботици. Честитамо им и желимо успех у следећем кругу.

Vest napisao-la - HRV - 19.04.2017.
CRTAJU NAM DRUGARI IZ VRTIĆA

Kada su članovi bibliotekarske sekcije „Mladi bibliotekari“ glumili u vrtićima „Šumice“ i „Neven“ dogovorili smo se sa našom publikom,našim malim drugarima da nacrtaju predstavu koju smo im odglumili. U biblioteku je pristiglo 170 radova. Crteže su nam crtala deca uzrasta od 3 do 6 godina. Crteži krase atrijum naše škole. Tokom izložbe njihovih radova,nastavnica likovne kulture Valentina Tomić izabrala je najlepše radove koje ćemo nagraditi diplomom i nagradicom.

Vest napisao-la - Vesna Kolar Perić - 12.04.2017.
U susret Uskrsu

Na času srpskog jezika, osim učenja težimo susretu Uskršnjeg praznika.
Učenici 5c su uživali u izradi panoa i doprineli da se sva deca škole mogu fotografisati.
Sa ljubavlju i velikim trudom pokazali su da je drugarstvo od velikog značaja.
Razredi 2c i 4c su ukrasili svoje učionice.

Vest napisao-la - admin osjovan - 10.04.2017.
Osmaci polagali probnu malu maturu

Danas su u našoj školi učenici osmog razreda polagali probni završni ispit iz matematike.
Sutra ih očekuju test iz maternjeg jezika i kombinovani.
Rezultati će biti objavljeni u toku sledeće radne nedelje.

Vest napisao-la - admin osjovan - 07.04.2017.
Opštinsko takmičenje iz SRPSKOG JEZIKA

Na opštinskom takmičenju iz srpskog jezika Dunja Burger 5.b je osvojila 3. mesto,Iva Vojinović 6.b 2.mesto, Bojana Vrga 6.b 3.mesto.
Naše devojke u nedelju čeka okružno takmičenje

NAGRAĐENI UČESNICI KVIZA “ČITAM I SKITAM”

1.april je dan kada se obeležava Međunarodni dan knjige. Pošto je ove godine 1.april bio subota ,izvlačenje nagrada bilo je održano 3.aprila. Tačno u 12 časova počelo je izvlačenje nagrada za učesnike koji su učestvovali u kvizu "Čitam i skitam". Ove godine 750 učenika je tačno uradilo kviz. Gradska biblioteka pripremila je veliki broj nagrada,čak 250. Nagrađeni su i učenici naše škole. Dobili su veoma vredne nagrade!
Članovi bibliotekarske sekcije "Mladi bibliotekari" prisustvovali su programu i učestvovali u izvlačenju nagrada.

Veliko bravo za sve učesnike ovoga kviza,a srećnim dobitnicima nagrade čestitamo!

Vest napisao-la - Vesna Kolar Perić - 04.04.2017.
URUČENE NAGRADE KVIZA "ČITAM I SKITAM"

Danas je bibliotekarka škole uručila nagrade učenicima koji su osvojili nagrade u kvizu Gradske biblioteke "Čitam i skitam" a nisu uspeli da dodju na dodelu nagrada. Učenici su bili presrećni što su svojim trudom,znanjem i srećom uspeli da osvoje vredne nagrade.

PREDSTAVA ZA DEKE I BAKE

Članovi sekcije "Mladi bibliotekari" odglumili su predstavu "Moderna Pepeljuga" bakama i dekama u Gerontološkom klubu. Atmosfera je bila veoma dirljiva i emotivna. Naše glumice su dobile veliki aplauz a nase bake nisu mogle da sakriju ni po koju suzu radosnicu. Bila nam je čast glumiti pred njima i ulepšati im dan!

PRVOAPRILSKA NOĆ "Otvorena vrata" za buduće prvake

Dana 31.03.2017. tradicionalno smo otvorili vrata za buduće đake prvake. Bili su naši gosti. Upoznali su svoje buduće učiteljice, nastavnike pozdravili svoje starije drugare (prvake), lepo se družili i učestvovali u različitim radionicama.  Imali su priliku  da učestvuju u kreativnim radionicama...svojim spretnim prstićima napravili su leptiriće, zeke, čestitke, uskršnja jaja... pokazali su svoj talenat za matematiku i srpski kroz sastavljanje logičkih sličica i pisanjem slova u pesku... sve to uz pomoć i podršku njihovih budućih učiteljica i nastavnika. Takođe su se oprobali u penjanju na veštačku stenu....

Prošetali su kroz školu i videli sve ono što ih očekuje od 1. septembra.

Naši budući prvaci nisu krili oduševljenje i radost zbog svega onog lepog što su doživeli i osetili tog dana.

Čekamo ih da dođu sa osmehom u naše klupe