A legjobbak között.

Emlékérmékkel tüntették ki a tavalyi évfolyamelsőket. Az észak-bácskai körzet legjobbjai között iskolánk két tanulója is ott volt: Tóth Noémi Luka Čupić . Az elismeréseket a diákok városunk polgármesterétől vehették át a városháza dísztermében.

Kreativni čas srpskog jezika u 1b

Kroz kreativan rad, učenici 1b razreda uživali su u razmeni iskustava na času srpskog jezika. Spojili smo lepo i korisno, kroz zabavu i druženje proširili naše znanje na temu Jesen.

Vest napisao-la - osjovan admin - 10.11.2017.
Tom Sojer na kreativni način

Učenici petog razreda su kreativno uradili lektiru Tom Sojer.

Vest napisao-la - osjovan admin - 09.11.2017.
UGLEDNI ČAS NA TEMU: "PRAVA DETETA"

Povodom predstojećeg Dana Dečjih prava- Međunarodnog dana deteta koji se slavi 20. novembra, direktorica škole Marija Milodanović, psiholog Neda Lukić i nastavnica Građanskog vaspitanja Tatjana Tot Karakaš, održale su Ugledni čas na temu: “ Prava deteta”. Učesnici na uglednom času , bili su učenici Đačkog parlamenta naše škole. Osnovni cilj održanog časa je sticanje znanja o Dečjim pravima u širem smislu.
Učeći decu o pravima koja im pripadaju i zalažući se za ostvarivanje sopstvenih prava, deca razvijaju osećaj odgovornosti i poštovanja prava drugih, uče da ta ista prava pripadaju i drugima . Poštovati prava deteta znači obezbediti podsticajno, bezbedno i zdravo okruženje koje podstiče ostvarivanje detetovih potencijala kako bi ono dalo doprinos društvu i dok je dete i kada odraste.
Dečja prava su utvrđena Kovnencijom o pravima deteta, usvojenom od strane Generalne skupštine Ujedinjenih nacija 1989. godine, a koju su ratifikovale 193 zemlje.

Vest napisao-la - Vesna Kolar Perić - 08.11.2017.
Nagrađeni učenici generacije 206/17

Dana 7.11.2017.godine u velikoj sali Gradske kuće održana je prigodna svečanost na kojoj su pohvaljeni i nagrađeni svi Đaci generacija severnobačkog okruga. Đaci generacije naše škole u 2016/2017oj godini su bili Noemi Tot i Luka Čupić.

Vest napisao-la - osjovan admin - 08.11.2017.
Seminar za nastavnike

U okviru programa stalnog stručnog usavršavanja naši se nastavnici konstantno edukuju.

Vest napisao-la - osjovan admin - 06.11.2017.
 UGLEDNI ČAS UČITELJICE AGARDI HAJNALKE

Učiteljica II c održala je ugledni čas. Tema časa je bila:" Praznici koje treba upoznati-
Halloween,Svi Sveti,Dan mrtvih." Učenici su se upoznali sa simbolima i važnostima ovih praznika.
Na času se videlo puno znanja i rada. Svi učenici su uspešno usvojili nastavni sadžaj.

Ünnepköreink:Halloween-Mindenszentek-Halottak napja. Megismerni e jeles napok szokásait, jelképeit.

Vest napisao-la - Vesna Kolar Perić - 02.11.2017.
DAN ŠKOLSKE BIBLIOTEKE

31. oktobra školski bibliotekari širom sveta obeležavaju svoj dan - Međunarodni dan školskih biblioteka. Školski bibliotekar Vesna Kolar Perić Dan školske biblioteke organizovala je i u našoj školi. Kroz mnogobrojne aktivnosti obeležili smo ovaj nama značajan dan. U obeležavanje Dana školske biblioteke bili su uključeni i niži i viši razredi, njihovi nastavnici, učitelji kao i članovi bibliotekarske sekcije „Mladi bibliotekari“.

Vest napisao-la - Vesna Kolar Perić - 01.11.2017.
Okružno takmičenje u plivanju

Dana 26.10.2017. na bazenu "Prozivka" održano je okružno takmičenje u plivanju gde je nastupilo čak 17 učenika naše škole.
Čestitamo svima na postigutom uspehu a od značajnijih rezultata izdvajamo: Kristijan Šebek je osvojio 1.mesto u disciplini prsno I tako omogućio sebi odlazak na Republičko takmičenje koje će se održati 15.11.u Kragujevcu.

Odmah iza njega u istoj disciplini bio je Benjamin Hen-2.mesto,
Elena Markuš 2.mesto- disciplina prsno
Ana Vuković 3.mesto-disciplina delfin.

Takmičari koji su učestvovali i predstavili našu školu:
Una Jovanić 3.a,
Miona Stanić 3.b,
Ognjen Kuzmanović 3.b,
Serencsés Fekete Mátyás 3.c,
Urányi Emese 3.c,
Vuković Ana 4.a,
Pavlović Goran 4.a,
Nina Kosović 4.a,
Olja Skakić 4.b,
Nikola Kvala 5.a,
Elena Markuš 5.b,
Marijana Mesaroš 5.b,
Dulić Filip 6.a,
Milan Pavlović 7.d,
Kristijan Šebek 7.c,
Benjamin Hen 7.c
Aleksa Konatar 8.a.

Nastavnik: Dijana Peić

Vest napisao-la - osjovan admin - 27.10.2017.
Poseta Dečijem pozorištu - "MOŽDA SAM JA"

U četvrtak su učenici škole gledali predstavu u Dečjem pozorištu ,,Možda sam ja". U predstavi učestvuju i naši đaci. Tema o borbi protiv nasilja je uvek aktuelna pa se nadamo da smo se podsetili da je tolerancija i razumevanje uvek na prvom mestu.

Vest napisao-la - osjovan admin - 27.10.2017.