NOVOGODIŠNJA PREDSTAVA BIBLIOTEKARSKE SEKCIJE

U utorak 18.12.2018. godine članovi bibliotekarske sekcije "Mladi bibliotekari" od 1. do 4.razreda obradovali su svoje drugare novogodišnjom predstavom. Bibliotekarka Vesna Kolar Perić pripremila je novogodišnju predstavu sa članovima sekcije koju su izveli pred učenicima prvih razreda i njihovim učiteljicama.

Novogodišnja predstava u Ekonomskoj školi

Da se na lep način može ostvariti saradnja između dve škole dokazujemo ovim primerom. : ) Na osnovu ideje nastavnice informatike i računarstva Darije Svorcan, koja ujedno radi i kao profesor u Ekonomskoj školi, realizovana je organizacija i učešće u novogodišnjoj priredbi navedenoj srednjoj školi. Učenice 4.3 razreda Ekonomske škole, Vanja i Žana, recitovale su pesme Desanke Maksimović "Ptičja nova godina" i Branka Kockice "Deda Mraz", dok su učenici 6.a OŠ "Jovan Mikić" izveli "Novogodišnju predstavu". Učenicima 6.a ovo nije dovoljno, te su predložili da snimimo i neki film, tako da nastavljamo uskoro sa avanturama. : ) I samo da napomenem, Deda Mraza je glumio direktor Ekonomske škole. ; )

NOVOGODIŠNJE ČESTITKE

Na ideju nastavnice srpskog jezika kao nematernjeg Slavice Rujević, u saradnji sa bibliotekarkom škole Vesnom Kolar Perić učenici 1.c i 2.c razreda izradili su unikatne Novogodišnje čestitke. Uz pomoć vunice,vate,konca i sličnog materijala nastale su divne i jedinstvene čestitke.
Deca su se lepo družila, međusobno pomagala, pevala Novogodišnje pesmice i uživala u radu.

Radovi učenika iz predškolske ustanove "Dambo" :)

Došao je na red i čas iz informatike i računastrva sa zabavištancima! U informatičkom kabinetu naše škole gosti su bili drugari iz grupice "Pandice", iz predškolske ustanove "Dambo" . Uz pomoć nastavnice informatike i računarstva Darije Svorcan, naučili su čemu služe računari, internet, kako sačuvati svoje računare od virusa i šta su antivirus programi, koji su delovi računara, šta je program Paint i kako izgledaju današnji robori i koja je njihova uloga. Radili su i zadatke, osmišljavajući svog idealnog robota i crtajući delove računara, da bi na kraju par minuta izdvojili i za igrice. Druženje ćemo uskoro ponoviti! ; )

Gradsko prvenstvo u odbojci za učenice

Dana 28.11.2018. odigrano je gradsko prvenstvo u odbojci za učenice.
Domaćin je bila škola "Sonja Marinković". Osim naše škole gostovala je i ekipa OŠ "10.oktobar".
Rezultati utakmica:
OŠ "Jovan Mikić": OŠ "10.oktobar" 2:0
OŠ "Sonja Marinković" : OŠ "Jovan Mikić" 2:1

Iako je bilo dobre igre,nedostajale su nam dve igračice da upotpune našu bolju igru tako da je plasman u finale ovog puta izostao.

Vest napisao-la - osjovanadmin - 13.12.2018.
Општинско такмичење из ОДБОЈКЕ (дечаци)

Школа домаћин- ОШ „Матко Вуковић“, 7.12.2018.

ОШ “Матко Вуковић“- ОШ “10. Октобар“....2:1/ 17:25, 25:20, 15:11,
ОШ “Јован Микић“- ОШ “Јован Ј. Змај“......0:2/  14:25, 23:25,
ОШ “Матко Вуковић“- ОШ “Јован Ј. Змај“......2:0/  25:18, 25:23,
ОШ “Јован Микић“- ОШ “10. Октобар“......2:0/   25:21, 25:23,

Наша школска екипа је заузела 3.  Место! Честитамо!

Екипу припремао и водио наставник физичког васпитања Саша Терзија.

Vest napisao-la - osjovanadmin - 11.12.2018.
Humanitarna akcija prikupljanja Božićnih poklona

HUMANITARNA AKCIJA U OŠ "JOVAN MIKIĆ"

U našoj školi tradicionalno je održana humanitarna akcija prikupljanja Božićnih poklona za decu iz socijalno ugroženih slojeva. Akcija je organizovana u saradnji sa Gimnazijom "Kostolanji Deže".

Nadamo se da će svima biti srećni predstojeći praznici.

Naše malo nekome može mnogo da znači.

Vest napisao-la - osjovanadmin - 07.12.2018.
ИЗВЕШТАЈ  СА  РЕПУБЛИЧКОГ ТАКМИЧЕЊА У ПЛИВАЊУ
ИЗВЕШТАЈ СА РЕПУБЛИЧКОГ ТАКМИЧЕЊА У ПЛИВАЊУ

Место: Крагујевац, Датум:  5.12.2018.

На Републичком такмичењу у пливању које је одржано ове године  у Крагујевцу  ученици  Основних и Средњих школа из Суботице  су постигли запажене резултате.

Освојено је укупно  23 медаље, од којих је 5 златних, 8 сребрних и 10 бронзаних.

На овом Републичком такмичењу ученик ОШ „Јован Микић“  Кристијан Шебек 8ц  заузео је 6. Место.

БРАВО  Кристијане, Честитамо...

Професор: Здравко Цетић

Vest napisao-la - osjovanadmin - 05.12.2018.
DRAMATIZACIJA TEKSTA

Na času srpskog jezika kao nematernjeg učenici 2c su sa svojom nastavnicom Slavicom Rujević pripremili dramatizaciju teksta "Lisica i gavran"

ČEPOM DO OSMEHA

Od ove školske godine naša škola se priključila humanitarnom projektu "Čepom do osmeha". U okviru ove akcije posetio nas je njihov predstavnik koji je preuzeo našu ,prvu sakupljenu, veliku kolučinu čepova.
Na obostranu radost ,projekat se nastavlja i dalje.
Molimo vas da čepove sakupljate i stavljate u kutiju koja se nalazi u holu škole.