Zanimljiva informatika sa sedmacima

Kao što je i obećano, u saradnji sa kolegom Danielom Barovićem, i 7.b razredom, realizovan je ogledni čas na temu "Samostalna izrada filma". Učenici su imali zadatak da stečeno znanje, u vezi sa obradom video zapisa, primene u izradi videa po želji (od "Državnog posla" do reklama "Subotička mlekara - Zdravka i Zorka", "Bake Rolls", "Coca Cola"...). Ocene su na ovom času davali i nastavnici i učenici, preuzevši ulogu filmskih kritičara. Prezadovoljni učinkom!
Predmetni nastavnik: Darija Svorcan

Vest napisao-la - osjovan - 19.12.2017.
SPOMEN IZLOŽBA EVE JANIKOVSKI

U saradnji školske biblioteke i Gradske biblioteke organizovana je poseta spomen izložbi Eve Janikovski. Izložbu su posetili svi učenici nižih razreda na mađarskom nastavnom jeziku.

Vest napisao-la - Vesna Kolar Perić - 18.12.2017.
Poseta Festivalu nauke u Beogradu

Kraj polugodišta je obeležen još jednim putovanjem.
Realizovana je poseta Festivalu nauke u Beogradu, a grupu mladih naučnika je vodila nastavnica geografije Andrea Štraka.
Društvo su joj pravile i učiteljica Dragana Veljović i nastavnica matematike i informatike i računarstva Darija Svorcan sa svojim đacima.
Pored pomenutog festivala, obišli smo još i Muzej savremene umetnosti, Prirodnjački muzej, Kalemegdan, ulicu Knez Mihajlovu.
Kao što je jedna učenica rekla, kao da smo dan proveli u velikoj enciklopediji!

Vest napisao-la - osjovan - 17.12.2017.
NAGRADA ZA NAŠU ŠKOLSKU BIBLIOTEKU

Naša školska biblioteka učestvovala je konkursu „Knjige su u modi“ . Od 400 školskih biblioteka i 90 gradskih biblioteka koje su učestvovale na pomenutom konkursu, izabrano je 20 najboljih.
Školska bibliotekarka Vesna Kolar Perić predstavila je svoj rad ,rad školske biblioteke, slikama i brojnim aktivnostima koje se odvijaju u školskoj biblioteci.
Naša školska biblioteka se nalazi među 20 najboljih!!!
Na poklon smo dobili lepe knjige.

Vest napisao-la - Vesna Kolar Perić - 15.12.2017.
VELIKI USPEH  "MLADIH BIBLIOTEKARKI"
VELIKI USPEH "MLADIH BIBLIOTEKARKI"

Kulturno izdavački centar "Srpska kuća" izdao je novi ZBORNIK KNJIŽEVNOG STVARALAŠTVA MLADIH SRBIJE I DIJASPORE. Pesme Marije Dragičević i Maše Jovanović našle su se u njoj. Ove dve sjajne devojčice su članovi bibliotekarske sekcije u školi "Mladi bibliotekari". Učenice je bibliotekarka škole Vesna Kolar Perić motivisala za pisanje pesmica koje su našle svoje mesto u knjizi. Izuzetno je ponosna na njihov rad,trud i volju koju pokazuju na svakoj sekciji i pri svakom radu.

Vest napisao-la - Vesna Kolar Perić - 15.12.2017.
Rezultati okružnog prvenstva u odbojci za učenice

13.12.2017. u sali gimnazije "Svetozar Marković" odigrale su se utakmice okružnog prvenstva u odbojci za devojčice.

OŠ"Jovan Mikić"-OŠ"Nikola Tesla" 2:0 /25:6 25:7/

Ekipa naše škole se plasirala na međuokružno prvenstvo koje će biti održano u januaru.

Sastav ekipe: 1.Dunja Jurić-kapiten 2.Jovana Spasenić 3.Leila Kujundžić 4.Elena Baić 5.Jelena Hadžimušović 6.Bojana Vrga 7.Ivana Tadić 8.Drina Mikić 9.Anđela Stajić 10.Anja Brkić 11.Aurora Uglik 12.Lea Benčik  Nastavnik: Dijana Peić

Čestitamo

Vest napisao-la - osjovan - 14.12.2017.
RADIONICA U GRADSKOJ  BIBLIOTECI
RADIONICA U GRADSKOJ BIBLIOTECI

Povodom predstojećeg Mikulaša i Svetog Nikole ,Gradska biblioteka organizovala je kreativnu radionicu.
Učiteljice Aranjoš Valerija,Tot Eva i Tatjana Đurić Đember u saradnji sa školskim biliotekarom Vesnom Kolar Perić povele su svoje đake na ovu zanimljivu radionicu. Učenici su pravili dve vrste obeleživača za knjige,zatim su uživali u zanimljivoj predstavi a na samom kraju su dobili i sladak poklon.

Vest napisao-la - Vesna Kolar Perić - 11.12.2017.
Ajándékozzunk egy kis örömet azoknak, akiknek kevés jut!

Karácsonyi jótékonysági akció szegény sorsú gyerekek javára - csatlakoztunk a Kosztolányi Dezső Tehetséggondozó Gimnázium Cipősdoboz-akciójához - 15-ig lehet az iskolába behozni az ajándékcsomagokat

Vest napisao-la - hrv - 10.12.2017.
MESEC KNJIGE

Povodom "Meseca knjige" u školsku biblioteku pristigli su crteži vezani za knjigu i školsku biblioteku. Radove su crtali učenici prvog i trećeg razreda uz nesebičnu pomoć njihovih učiteljica. Od radova je nastala divna izložba u atrijumu naše škole. Nastavnica likovnog Valentina Tomić imala je težak zadatak da izabere najbolje. Učenike je školska bibliotekarka Vesna Kolar Perić nagradila diplomom i slatkišima.

Vest napisao-la - Vesna Kolar Perić - 04.12.2017.
Opštinsko takmičenje- ODBOJKA dečaci

Škola domaćin: O.Š.“Matko Vuković“

Rezultati:
O.Š.“Jovan Mikić“- O.Š.“10. Oktobar“      -0:2/ 20:25, 17:25.
O.Š.“Matko Vuković“- O.Š.“Jovan Mikić“- 2:0/ 25:10, 25:10.
O.Š.“Matko Vuković“- “- O.Š.“10. Oktobar“ 2:0/ 25:14, 25:15.
Naša školska ekipa zauzela je 3. mesto.
Ekipu pripremao i vodio nastavnik Saša Terzija.