DAN PLANETE ZEMLJE

22. april je međunarodni Dan planete Zemlje. Obeležava se širom sveta različitim
manifestacijama u cilju skretanja pažnje ljudima na značaj očuvanja prirode.
Cilj manifestacija koje se održavavaju je podizanje nivoa ekološke
svesti, edukovanje i motivisanje ljudi da se aktivno uključe u borbu za očuvanje
planete Zemlje.
Dan planete Zemlje, obeležava se u svetu od 1992. godine, kada je na konferenciji UN o životnoj sredini, u Rio de Žaneiru usklađen dugoročni program za promociju održivog razvoja.
U našoj školi, Dan planete Zemlje 22. april obeležen je uređenjem panoa u atrijumu . Ukrašeni pano nastao je radom učenika I b, III a, III b i III c.

VELIKO FINALE TAKMIČENjA

Osvojivši maksimalan broj bodova na osnovnom nivou ( I mesto), Jelena Damjanović učenica II a kvalifikovala se za Veliko finale. Dok su učenici Filip Jukic, Ana Bulovic i Anja Đedović, takođe učenici II a, bili pohvaljeni.
Republičko finale takmičenja "Misliša 2015." je održano u Beogradu, 19. aprila 2015.
Jelena je dostojanstveno predstavljala našu školu na ovom takmičenju i veoma se lepo provela i zabavila.
Čestitamo Jeleni i njenoj učiteljici Lidiji Pap! Radujemo se njihovom uspehu!

PREDAVANJE ZA UČENIKE PETIH RAZREDA

U našoj školi je 20. aprila za učenike petih razreda je održano predavanje u okviru PROJEKTA "BEZBEDNO DETINJSTVO - RAZVOJ BEZBEDONOSNE KULTURE MLADIH"

Ministarstvo unutrašnjih poslova i Ministarstvo prosvete, nauke i tehnološkog razvoja sačinili su zajednički projekat „Bezbedno detinjstvo — razvoj bezbednosne kulture mladih”. Projekat je zamišljen kao prevencija i zaštita dece od nasilja, koji je Vlada Republike Srbije usvojila marta 2010. godine.
Od tada, svake školske godine, pripadnici MUP-a posećuju našu školu i drže predavanja učenicima petih razreda na različite teme, kao što su:

„Upoznajmo policiju”
„Sprečimo vršnjačko nasilje”,
„U začaranom krugu droge i alkohola”,
„Bezbedno korišćenje interneta i društvenih mreža” i
„Bezbedno učešće dece u saobraćaju“.

Naši učenici su na ovim predavanjima saznali mnoštvo korisnih saveta od strane stručnih lica iz MUP-a. Ovim se trudimo da povećamo njihovu svest o opasnostima koje ih okružuju i kako bi trebalo da ih izbegnu.

SPORTSKI DAN - SPORTNAP

U petak, 17. aprila, je bio sportski dan u našoj školi. Uživali smo u druženju i takmičenju. Najbolje odbojkašice su iz 5d razreda, a fudbaleri iz 5b razreda.
Čestitamo svim učesnicima

Pénteken (április 17-én) játszott iskolánk labdarúgó válogatottja a műszaki középiskola pályáin az országos továbbjutásért. A hatodikosok és hetedikesek ez idő alatt egymással mérkőztek meg: a fiúk labdarúgásban, a lányok röplabdában.

Održan Coca Cola Kup u Subotici

Subotica je bila domaćin međuokružnog prvenstva u malom fudbalu za osnovne škole koje je održano u Tehničkoj školi "Ivan Sarić" u petak 17. aprila. Takmičenje pod nazivom Coca Cola Kup okupilo je po četiri najbolje školske ekipe iz četiri Okruga u konkurenciji učenika i učenica osnovnih škola.

Međuokružno Prvenstvo u Subotici uspešno je organizovao Savez za školski sport i pedagoge fizičke kulture Grada Subotice, uz podršku Komapnije Coca-Cola i Ministarstva omladine i sporta. Tokom kvalifikacija u međuokrugu ovog veoma popularnog takmičenja među osnovcima svoje umeće je pokazalo 4400 mladih takmičara iz 200 osnovnih škola.

ELSŐ HELYEZÉS AZ ÁMV-n

Tóth Noémi (6.c) bizonyult a legjobb fogalmazónak

BRONZÉREM SZÓLÓÉNEK KATEGÓRIÁBAN

Ozsvár Lilien (8.c) az ÁMV-n harmadik helyezett lett szólóének kategóriában.
Gratulálunk neki, büszkék vagyunk rá.

KÖRZETI ANYANYELVI VERSENYEN  - OKRUŽNO TAKMIČENJE IZ MAĐARSKOG JEZIKA
KÖRZETI ANYANYELVI VERSENYEN - OKRUŽNO TAKMIČENJE IZ MAĐARSKOG JEZIKA

Sikerrel vettük a körzeti versenyt: Apró Dorottya (5.c) második helyezett lett. Ő részt vesz a köztársasági megmérettetésen is. Szabó Réka Dorottya (6.c) szintén jó eredményt ért el, de nem lett helyezett.
Doroća Apro (5.c) je osvojila drugo mesto - plasirala se na republičko takmičenje.
Doroća Sabo (6.c) je realizovala 16 bodova od 20.

Népi hagyományaink ápolása - NEGOVANJE NARODNE TRADICIJE

A 2. és a 3.c osztály tanulói Torma Éva és Agárdi Hajnalka tanítónők vezetésével résztvettek a 45. MIRK kiállításon.
Itt képzőművészeti alkotásaikat állították ki a Kisradonováci- helyi közösség kézimunka szakcsoportjával
egyetemben.
A munkáikért elismerő oklevélben részesültek a diákok és az iskola is.

Na 45.Međunarodnoj izložbi ručnih radova i kolekcija učestvovali su sa svojim likovnim radovima učenici 2 c i 3 c sa njihovim učiteljicama Torma Evom i Agardi Hajnalkom. Tradicija sa neguje u saradnji sa Mesnom zajednicom Mali Radanovac. Naša škola i svi učesnici su pohvaljeni i dodeljene su im diplome.

Međuokružno prvenstvo u malom fudbalu za osnovne škole

U sportskoj sali Tehničke škole “Ivan Sarić”, u petak 17. aprila 2015. od 09.30 časova odigraće se polufinalna takmičenja - Međuokružno prvenstvo u malom fudbalu za osnovne škole.

Severnobački okrug u konkurenciji učenika predstavlja OŠ "Jovan Mikić".
pokroviteljstvom Ministarstva omladine i sporta.

Podržimo naše učenike u borbi za sledeći nivo takmičenja - SREĆNO!!!!