xx Osnovna škola "Jovan Mikić" Subotica

Početak drugog polugodišta

Poštovane kolege, učenici i roditelji,
želim vam srećan početak drugog polugodišta i uspešan rad! Obaveštavam vas da će se nastava odvijati po Osnovnom modelu u oba ciklusa.
Nastava počinje
u 8h za prvi ciklus i
U 13,10 za drugi ciklus
Oba ciklusa počinju sa A grupom, po pripremljenom rasporedu časova.
Molim vas da se pridržavate propisanih epidemioloških mera, kako bi sačuvali sebe i druge!
Srećno!

Marija Milodanović

Vest napisao-la - Vladimir Milodanović - 15.01.2021.
RASPORED ČASOVA V-VII razred /važi od 18.januara 2021./

RASPORED ČASOVA - PRVA SMENA

RASPORED ČASOVA - DRUGA SMENA

Vest napisao-la - Olgica Buljovčić - 15.01.2021.
VESELE BOJE U ŠKOLSKOJ BIBLIOTECI

"Novogodišnji sajam knjiga u Mikiću" je ispunio školsku biblioteku posebnim veselim bojama!
Okupio je decu koja vole da čitaju i uživaju u knjigama.

Vest napisao-la - Vesna K.Perić - 30.11.2020.
ZASLUŽENA NAGRADA

Učenica 1.a Sara Knežević osvojila je 4.-tu nagradu na likovnom konkursu koji organizuje FORMA IDEALE.

ČESTITAMO JOJ!

Vest napisao-la - Vesna K.Perić - 30.11.2020.
"NOVOGODIŠNJI SAJAM U MIKIĆU"

Dragi učenici,poštovani roditelji,
od utorka 2.12.2020. do 18.12.2020. imaćete mogućnost kupovine “Laguninih” knjiga u školskoj biblioteci. Izdavačka kuća „LAGUNA“ obezbedila je kupovinu knjiga sa popustom od 20%.

Vest napisao-la - Vesna K.Perić - 26.11.2020.
Ozelenjavanje školske sredine

Dana 24.11.2020 učenici naše škole su zasadili stabla platana, bora i jelki i na taj način obogatili dvorište škole zelenilom i novim drvećem. Akcijom je kordinisao nastavnik fizickog i građanskog vaspitanja Saša Terzija.

Vest napisao-la - Olgica Buljovčić - 25.11.2020.
Obrazovni krug - video konferencija

U petak, 20.novembra, održana je video konferencija iz Matematičkog instituta SANU.

Dopunske škole iz Pariza, Minhena i iz Hamburga, OŠ "Branislav Nušić" iz Beograda, OŠ "Branko Radičević" iz Stapara, kao i naša OŠ "Jovan Mikić" bile su škole učesnice u konferenciji.
Naši učenici su imali priliku da postavljaju pitanja gostima Obrazovnog kruga. Ovo je bio idealan i jedinstven način da se učenici povežu sa vršnjacima iz Evrope, kao i sa slavnim gostima koji su rado odgovarali na njihova pitanja. Učesnici konferencije - Iva Marić, Goran Pavlović, Jana Stevanović, Nina Kljajić, Kosta Stoparić, kordiator konferencije, pedagog škole - Ljiljana Mokan Bogdanović, nastavnik srpskog jezika-Dusica Kosović, nastavnik tehnike i tehnologije i tehnički koordinator konferencije-Olgica Buljovčić.

Vest napisao-la - Olgica Buljovčić - 20.11.2020.
Nači učenici nas uče o toleranciji

Danas se u našoj školi obeležava 16. novembar- Međunarodni Dan tolerancije. Prethodnih godina u našoj školi učenici su prikazali  kako treba biti tolerantan i šta je to tolerancija.  Naši učenici su pevali igrali, dočekivali goste, pekli tradicionalne kolače sa svojim  majkama i nastavnicima, organizovali bazar u sportskoj sali da sve to pokažu, otpevaju, odigraju... Uživali smo u spektru različitosti i boja. Ove godine je malo drugačije, učenici su pisali i crtali i postavljali svoje objave na obrazovnoj platformi. Pogledajte njihove radove na linku

Ponosni smo na naše učenike!

Vest napisao-la - Tim za zaštitu od DNZZ - 16.11.2020.
DAN ŠKOLSKIH BIBLIOTEKA

Od 1997.godine slavi se i obeležava Dan školskih biblioteka! U našoj školi smo odlučili da ga obeležimo izložbom radova. Izložba radova postavljena je u atrijumu naše škole. Pitate se kako smo proslavili ovaj dan? Naravno, uz knjigu i vesele crteže đaka prvaka!

Vest napisao-la - Vesna K. Perić - 10.11.2020.
Успех наших ученика на Државном школском првенству у Стоном тенису

Алексинац, 29.10.2020.

На овогодишње  Државно  такмичење  у  Стоном тенису-екипно  за основне школе пласирало се 26 школа из целе Републике. Наравно, на једном месту сви набољи и могло се уживати у веома интересантним и узбудљивим мечевима за зеленим столом.
ОШ „Јован Микић“ шаље своја најбоља два играча: Немању Марковића и Милоша Матковића. Прво коло смо били слободни, а онда је уследио стонотениски маратон. Играо се меч за мечом. Мало је времена било за радовање и предах. Дечаци су изгарали и дали све од себе, били су сконцентрисани у најбитнијим тренуцима. Незабораван је и тај моменат у полуфиналу, имамо код резултата ( 1:1 ) и 11:10 меч лопту за нас, губимо овај меч и шансу за финале. Али дечаци су смогли снаге и показали да им је место у врху.

Резултати:

1.ОШ „ Јован Микић “ Суботица- ОШ „ Славко Поповић “ Даросава  2:0
2. ОШ „ Јован Микић “ Суботица- ОШ „Танаско Рајић “ Чачак   2:1
3. ОШ „ Јован Микић “ Суботица- ОШ „ Лазар Саватић “ Земун   1:2
4. ОШ „ Јован Микић “ Суботица- ОШ „ Вук Караџић “ Крушевац   2:1

Пласман:

1. место ОШ „ Милош Црњански “ Нови Сад
2.место  ОШ „ Лазар Саватић “ Земун
3. место ОШ „ Јован Микић “ Суботица

Треће место и бронзана медаља иде у Суботицу, ОШ „Јован Микић“.

БРАВО ДЕЧАЦИ !

Професор: Здравко Цетић

Vest napisao-la - Olgica Buljovčić - 30.10.2020.

me adarayai - sinhala teledrama

duvar kağıdı