Opštinsko takmičenje iz SRPSKOG JEZIKA

Na opštinskom takmičenju iz srpskog jezika Dunja Burger 5.b je osvojila 3. mesto,Iva Vojinović 6.b 2.mesto, Bojana Vrga 6.b 3.mesto.
Naše devojke u nedelju čeka okružno takmičenje

NAGRAĐENI UČESNICI KVIZA “ČITAM I SKITAM”

1.april je dan kada se obeležava Međunarodni dan knjige. Pošto je ove godine 1.april bio subota ,izvlačenje nagrada bilo je održano 3.aprila. Tačno u 12 časova počelo je izvlačenje nagrada za učesnike koji su učestvovali u kvizu "Čitam i skitam". Ove godine 750 učenika je tačno uradilo kviz. Gradska biblioteka pripremila je veliki broj nagrada,čak 250. Nagrađeni su i učenici naše škole. Dobili su veoma vredne nagrade!
Članovi bibliotekarske sekcije "Mladi bibliotekari" prisustvovali su programu i učestvovali u izvlačenju nagrada.

Veliko bravo za sve učesnike ovoga kviza,a srećnim dobitnicima nagrade čestitamo!

Vest napisao-la - Vesna Kolar Perić - 04.04.2017.
URUČENE NAGRADE KVIZA "ČITAM I SKITAM"

Danas je bibliotekarka škole uručila nagrade učenicima koji su osvojili nagrade u kvizu Gradske biblioteke "Čitam i skitam" a nisu uspeli da dodju na dodelu nagrada. Učenici su bili presrećni što su svojim trudom,znanjem i srećom uspeli da osvoje vredne nagrade.

PREDSTAVA ZA DEKE I BAKE

Članovi sekcije "Mladi bibliotekari" odglumili su predstavu "Moderna Pepeljuga" bakama i dekama u Gerontološkom klubu. Atmosfera je bila veoma dirljiva i emotivna. Naše glumice su dobile veliki aplauz a nase bake nisu mogle da sakriju ni po koju suzu radosnicu. Bila nam je čast glumiti pred njima i ulepšati im dan!

PRVOAPRILSKA NOĆ "Otvorena vrata" za buduće prvake

Dana 31.03.2017. tradicionalno smo otvorili vrata za buduće đake prvake. Bili su naši gosti. Upoznali su svoje buduće učiteljice, nastavnike pozdravili svoje starije drugare (prvake), lepo se družili i učestvovali u različitim radionicama.  Imali su priliku  da učestvuju u kreativnim radionicama...svojim spretnim prstićima napravili su leptiriće, zeke, čestitke, uskršnja jaja... pokazali su svoj talenat za matematiku i srpski kroz sastavljanje logičkih sličica i pisanjem slova u pesku... sve to uz pomoć i podršku njihovih budućih učiteljica i nastavnika. Takođe su se oprobali u penjanju na veštačku stenu....

Prošetali su kroz školu i videli sve ono što ih očekuje od 1. septembra.

Naši budući prvaci nisu krili oduševljenje i radost zbog svega onog lepog što su doživeli i osetili tog dana.

Čekamo ih da dođu sa osmehom u naše klupe

OKRUŽNO TAKMIČENJE IZ HEMIJE

Na okružnom takmičenju iz hemije, održanom 1.4.2017. godine plasmane su osvojili:

Toth Noemi 8c mentorke Jacinte Perna i Luka Čupić 8d mentorke Dijane Kocić.

Vest napisao-la - admin osjovan - 02.04.2017.
OTVORENI DAN u MIKIĆU - UPIS PRVAKA

Poštovani roditelji budućih prvaka, pozivamo Vas da sa Vašom decom dođete na OTVORENI DAN u MIKIĆU.

Posetite nas, prošetajte kroz našu školu a za uzvrat u svakom kabinetu koji posetite, dobićete jedan pečat ... UČESTVUJETE U NAGRADNOJ IGRI!!!  Izvlačenje nagrada je u 19 h.

Obaveštavamo Vas da ovom prilikom imate mogućnost upisati vaše prvake u  našu školu i pružiti im neobičan i nezaboravan upis u prvi razred.

Želimo Vam prijatan boravak i šetnju kroz našu školu.
31.mart (petak)  u 17h.
DOBRO NAM DOŠLI!!!

Pokondirena tikva

Sterijina ,,Pokondirena tikva,, oživela u 7.b razredu zahvaljujući učenicima na času srpskog jezika

"JÓL CSAK A SZÍVÉVEL LÁT AZ EMBER"

Házi olvasmány feldolgozása élménypedagógiai módszerrel az 5.c-ben.
Negyedikesek vendégségben Horváth Rice Valéria tanárnőnél.

Vest napisao-la - hrv - 30.03.2017.
Történelem-magyaróra

Közös történelem- és magyaróra zajlott a 7.e osztályban. A magyar történelem főbb alakjait, eseményeit, századait megjelenítő plakátot (melyet szintén ez az osztály készített elő) irodalmunk fontosabb mozzanataival, alakjaival egészítették ki. Ebben a munkában rendelkezésükre állt egy többoldalas tájékoztató, melynek segítségével eldönthették, melyik képet melyik századhoz ragasztják fel.

Vest napisao-la - hrv - 30.03.2017.