ZAVOLELI SMO ENCIKLOPEDIJE

U školskoj biblioteci postoje knjige koje su kako učenici kažu "debele ali su jako lepe" - to su ENCIKLOPEDIJE.

Bibliotekar Vesna Kolar Perić odlučila je da decu zainteresuje za te knjige i zajedničkim radom sa učiteljicama uputi učenike kako se one koriste i kada im mogu biti od velike koristi. Izazov je prva prihvatila učiteljica Milena Ivković sa svojim razredom  II d i  uključila se u ovu zamisao. Zatim se priključila učiteljica Natalija Tucakov sa svojim prvačićima Ia. Učenici su proveli po 2 časa u školskoj biblioteci i pod instrukcijama bibliotekarke naučili mnogo o enciklopedijama.

Napravili su radove koji to i dokazuju! Radovi krase zidove naše biblioteke.

Dokaz da je deci ovo bilo zanimljivo je što od tada svaki odmor dolaze u biblioteku i listaju,čitaju enciklopedije!

Nazad Fotografije (10)