Učenici viših razreda na jednodnevnom izletu - Dečija nedelja, dan 4.
U četvrtak su učenici naše škole išli na izlet u Beograd.
Dobro vreme i atmosfera su upotpunili ovaj događaj koji su deca nestrpljivo isčekivala. Prvo smo obišli Planetarijum i divili se zvezdanom nebu dok nas je kustos muzeja upoznavao sa nastankom zvezda i prepoznavanju istih kada je nebo vedro.Saznali smo da je jedina zvezda koja uvek miruje Severnjača. Zatim smo uživali u lepoti sunčanog Kalemegdana,iskoristili vreme za nezaobilazno "fotkanje",obišli postavku starog oružja i spomenik francuskim borcima. Put nas je dalje vodio do Muzeja afričke kulture gde smo na interesantan način upoznati sa životom afričkog naroda i nesvrstanima, kao i o Titu, Naseru i Nehru koji su bili veliki birci za slobodu.
Upoznali smo se sa običajima,tradicijom i načinom života ovog kontinenta te približili današnjim generacijama. Saznali smo da su im svete životinje bile gušter, kornjača i zmija, a da je tikva služila u sve svrhe, pa čak i kao instrument. Hram Svetog Save nas je zadivio osunčan i tako dostojanstven u centru Beograda, a iza njega Narodna biblioteka.
Posetili smo i crkve Svete Petke i Ružice koje su se smestile na najlepšem delu Kalemegdana.
Umorni, ali zadovoljni vratili smo se u Suboticu, ispunjeni lepim utiscima i dobrim druženjem pre svega.
Vest napisao-la - admin osjovan - 05.10.2017.