Najznačajniji datum u školskom kalendaru - Dan škole

Dan škole, Osnovna škola „Jovan Mikić“, obeležen je 57. godinu za redom, u fiskulturnoj sali punoj đaka, roditelja i prijatelja ove obrazovne ustanove.

Jovan Mikić Spartak, rođen je u Opovu u Banatu, a posle Prvog svetskog rata doselio se u Suboticu, gde je završio gimnaziju i pravo. Bavio se novinarstvom i atletikom. Zbog hrabrosti koju je pokazao u partizanima, saborci su mu dali nadimak Spartak. Bio je član atletskog tima ,,Beogradske Jugoslavije,, , učesnik na mnogim prestižnim atletskim takmičenjima u Zagrebu i Ljubljani, učesnik Olimpijskih igara u Berlinu, Balkanskim igrama u Atini i Bukureštu. U svojoj atletskoj karijeri osvojio je jednu zlatnu, 3 srebrene i 3 bronzane medalje. Ponosni  smo što naša škola nosi ime ovog uspešnog čoveka i trudimo se da koračamo njegovim stopama.

Prilog o proslavi Dana škole možete pogledati u prilogu TVSubotice.

Vest napisao-la - admin osjovan - 13.05.2017.
Nazad Fotografije (14)