KVIZ "ČITAM I SKITAM"

Gradska biblioteka organizuje kviz za podsticanje čitanja pod nazivom  "Čitam i skitam". Kviz se organizuje uz podršku naše školske biblioteke i  zajedničkim radom želimo vratiti knjigu mladim čitaocima. Akcija se sprovodi na srpskom,mađarskom i hrvatskom jeziku ,u  toku februara i marta. U kvizu mogu učestvovati samo članovi Gradske biblioteke. Oni koji nisu njeni članovi, mogu to postati po promotivnoj ceni od 300 dinara ili obnoviti članstvo za navedeni iznos. Kviz je posvećen braći Grim i pitanja su ista za sve uzraste. Novina je da deca mogu online popuniti kviz- upitnik. Tačnije,učesnici treba da pročitaju određene knjige braće Grim i popune online kviz-upitnik subiblioteka.rs. Kviz traje do 31.03.2013. i učesnike očekuju brojne nagrade. Izvlačenje je 2.04.2013.  i svaki učenik može osvojiti jednu od 100 vrednih nagrada.