A ZENTAI HŐSÖK NYOMÁBAN

A Zentai Múzeumban megtekintették az állandó tárlatot, majd a kedvenc kiállított tárgyat  műhelymunka keretében lerajzolták. Az ott készült munkákból kiállítást rendezünk a gyermekhéten iskolánk átriumában.

A zentai csatát szemléltető terepasztalt a városháza kilátójában tanulmányozhatták, majd a toronyból élvezhették a panorámát. A csata valóságos színhelyére kishajóval jutottak el a gyerekek, utána a Mesterségek házában láttak ezernél is több régi használati tárgyat.

Zenta építészeti emlékeit egy terepjáték keretében „gyűjtötték” be, majd az ajándékfagyi elfogyasztása után megtekintették a Szent Longinus hagyományőrző egyesület bemutatóját: egy kis ízelítőt a középkori csatákból.

Történelmi, néprajzi, műszaki és földrajzi ismereteiknek szórakoztató bővítése volt ez a kirándulás, melyen földrajztanárnőjük, Straka Andrea, valamint Kajdocsi Hajnalka történelemtanárnő, Horváth Rice Valéria magyartanárnő és Görög Imre műszaki tanár kalauzolta őket

Vest napisao-la - Tanulmányi kirándulás Zentán - 2013. szeptember 28. - 28.09.2013.
Nazad Fotografije (11)