Obaveštenje - U PETAK I SUBOTU je PROBNI ZAVRŠNI ISPIT ZA OSNOVCE

U cilju pripreme učenika osmog razreda, nastavnika i škola za završni ispit, probni završni ispit biće održan u svim osnovnim školama po sledećem rasporedu:

u petak, 9. aprila 2021. godine, u 13 časova, polaganje probnog testa iz matematike,

• u subotu, 10. aprila 2021. godine, u 9 časova, polaganje probnog testa iz srpskog/maternjeg jezika,

• u subotu, 10. aprila 2021. godine, u 11.30 časova, polaganje probnog kombinovanog testa iz biologije, geografije, istorije, fizike i hemije.

Rešavanje testova traje 120 minuta.

Probni završni ispit održaće se u školi, u grupama učenika, ne većim od 15, uz poštovanje svih epidemioloških mera.

Probni završni ispit verna je simulacija procesa završnog ispita, gde učenici i zaposleni prolaze kroz utvrđene procedure ispita - vreme dolaska, potreban pribor, postupanje i pravila pre, u vreme i nakon završnog ispita, organizacija prostora i rada, uloge odeljenjskog starešine, dežurnih nastavnika, supervizora i drugo. Cilj organizovanja probnog završnog ispita je i provera koliko su učenici u ovom trenutku spremni za završni ispit i na čemu treba raditi u narednom periodu.

PROBNI ZAVRŠNI ISPIT 2020/2021. OBAVEŠTENJEI UPUTSTVO za učenike i roditelje

Próbazáróvizsga 2020/2021TÁJÉKOZTATÓ A TANULÓKNAK

Vest napisao-la - Olgica Buljovčić & Ljiljana Mokan Bogdanović-pedagog škole - 06.04.2021.