Mikićevci obeležili nacionalnu akciju Dan pešačenja

Planinarski savez Srbije je 14. septembra održao nacionalnu akciju "Dan pešačenja - Srbija 2019", pod sloganom "Srbija hoda!". Ovogodišnja akcija je održana na 94 lokacije u 62 grada i opština iz Srbije i brojala je 17.233 učesnika.

"Dan pešačenja" je relizovalo 90 planinarskih klubova i društava Planinarskog saveza Srbije, među kojima je značajno učešće uzeo i Planinasrki klub Spartak koji je osmislio 4 rute u gradu i okolini, među kojima je najveći odziv bio na stazi ukupne dužine od 16 kilometara sa startom ispred Hale sportova. Uz rekreativce veliki odziv su pružili i đaci naše škole.

Ispešačili smo rutu Subotica-Daščanska šuma - Majdan - Subotica, u dužini od 16km. Sa učenicima su pešačile nastavnica biologije Sanja i nastavnica tehničkog Olgica, kao i nastavnica Andrea i nastavnik Vitomir koji su bili u organizaciji akcije.
Ponosni smo na naše đake i sa nestrpljenjem očekujemo sledeću akciju.

Vest napisao-la - adminolgica - 16.09.2019.
Nazad Fotografije (10)