Interaktivni čas iz istorije " Prvi kraljevi Srba i Mađara"
22.05.2019.godine održan je interaktivni čas iz istorije sa učenicima 6c i 6d razreda. Čas su pripremili predmetni nastavnici: Hajnalka Kajdoči i Radomir Ninkov.
Tema je bila:" Prvi kraljevi Srba i Mađara".
Učenice su pripremile power point prezentaciju o kralju Mihajlu,zatim  urađena su dva plakata,jedan o istoimenom kralju a drugi o prvom kralju Mađara Svetom Stefanu.
Bilo je reči i o simbolima vlasti u srednjem veku, zatim o Stefanu Nemanji i njegovom sinu Stefanu Prvovenčanom.
Učenici su aktivno učestvovali u dijalogu,čas je bio koristan i interesantan.

2019.05.22.- én Interaktiv órát tartottunk a 6c és 6d osztály tanulóival.
Az órát a történelem tanárok Kajdocsi Hajnalka és Radomir Ninkov tartották meg.
A téma " Az első szerb és magyar király"volt.
A  tanulók power point prezentációt késztitettek Mihajlo királyról,valamint két plakátot is. Az egyik Mihajloról szólt a másik Szent István királyról.
Szó volt a hatalmi jelképekről is a középkorban, valamint a Nemanjić dinasztia két oszlopos tagjáról: Stefan Nemanjáról és fiáról Stefan Prvovenčaniról (Elsőkoronázottról).
A tanulók aktivan részt vettek a párbeszédben.

Az óra hasznos és érdekes volt mindkét osztály tanulói számára

Vest napisao-la - osjovanadmin - 22.05.2019.
Nazad Fotografije (5)