OD ODEJE DO REALIZACIJE - projektna nastava u 5.razredu - TEHNIKA I TEHNOLOGIJA

U okviru nastave Tehnike i tehnologije učenici 5. razreda su se po prvi put susreli sa projektnom nastavom.
Projektna nastava je usmerena na dostizanje ishoda koji se prvenstveno odnose na logičko i kritičko mišljenje kao i pripremu učenika za lako snalaženje u svetu tehnike, tehnologije i računarstva, kako u svakodnevnom životu, tako i u procesu učenja. Kroz ovakav način rada se razvijaju međupredmetne kompetencije koje su eksplicitno definisane u novom zakonu i u koje, između ostalih, spadaju timski rad, rešavanje problema, saradnja, preduzetništvo. Ovo pomalo liči na ono što smo prethodnih godina radili kroz praktične radove, odnosno module.

Sa zadovoljstvom smo se priključili školskom projektu “Aromatični vrt- urbani baštovani” i krenuli sa našom proizvodnjom.
OD IDEJE DO REALIZACIJE  - stvarali smo i uživali a produkt su PLOČICE /natpsis/ za biljke u aromatičnom vrtu.

Vest napisao-la - osjovanadmin - 10.05.2019.
Nazad Fotografije (33)