KONKURS "ŠIRI LJUBAV U RUŽIČASTOJ BOJI, MRŽNJA NIKOME LEPO NE STOJI "

Tim za zaštitu učenika od diskriminacije, nasilja, zlostavljanja i zanemarivanja pokrenuo je inicijativu za obeležavanje Dana borbe protiv vršnjačkog nasilja, u svetu poznatog kao Dan ružičastih majica. Dan ružičastih majica obeležava se  od 2007. godine, kada je jedan učenik u Kanadi obukao ružičastu majicu kao znak podrške svojoj majci koja je obolela od karcinoma dojke. U školi su ga zbog toga vršnjaci ismejali i psihički i fizički zlostavljali.

Naša škola je danas, 1. februara raspisala KONKURS pod sloganom " Širi ljubav u ružičastoj boji, mržnja nikome lepo ne stoji".

Sve osnovne škole na teritoriji Grada Subotice pozvane su da učestvuju na konkursu prijavljivanjem svojih originalnih tačaka (koje mogu biti dramski prikaz, muzičke tačke, ples, igra, foto priče), koje će prikazati na centralnoj manifestaciji u našoj školi 27.februara 2019. sa početkom u 12.00 časova. Unapred se radujemo saradnji sa  školama, zajedno ćemo poslati snažnu poruku protiv vršnjačkog nasilja!

Vest napisao-la - tim za zastitu od DNZZ - 14.02.2019.