Успех наших ученика на СОШОВ-у

МАЛЕ ОЛИМПИЈСКЕ ИГРЕ

Дана 17.05.2018.-четвртак у Новом Саду, отворена је 8. по реду школска олимпијада Војводине, а част да се нађу на отварању добили су најмлађи учесници и њихови наставници који су се пласирали на популарни  СОШОВ.

Нашу школу су представљали ученици 1.и 2. разреда који су чинили школску екипу, која се пласирала на школску олимпијаду Војводине на малим олимпијским играма. Ученици су иначе и чланови школице спорта „Јован Микић“  и на сјајан начин су представили нашу школу у Новом Саду на олимпијади. Браво децо!

ФУТСАЛ ДЕВОЈЧИЦЕ
Другог и трећег дана школске Олимпијаде Војводине такмичила су се деца у колективним спортовима, а нашу школу између осталих представиле су и наше фудбалерке које су се пласирале на СОШОВ.
Првог дана наша школска екипа је одиграла мечеве и остварила следеће резултате:
О.Ш.“Јован Микић“ Суботица-О.Ш.“Доситеј Обрадовић“ Нови Сад.......0:3,
О.Ш.“Јован Микић“ Суботица
-О.Ш.“Стеван Сремац“ Сента....3:0(службени резултат јер екипа из Сенте није дошла ),
О.Ш.“Јован Микић“ Суботица-О.Ш.“Никола Тесла“ Банатско Карађорђево....2:5
Другог дана наша екипа је одиграла утакмицу за 5. Место против екипе О.Ш.“ Мирослав Антић“ из Оџака и победила1:1 (4:3 пенали).

На тај начин наша екипа је заузела 5. Место на школској олимпијади Војводине! Браво девојчице!

Дана 18.-19.5.2018. одржано је такмичење поводом спортске олимпијаде школске омладине Војводине која окупља 8 најбоље пласираних екипа у покрајини.

ОДБОЈКА
Наше одбојкашице су првог дана одиграле три утакмице а следећег дана једну за пласман и оствариле су 7. место.

ПЛИВАЊЕ
Истог дана,такође на спортском центру Спенс, на базену одржано је такмичење где нас је представио ученик Кристиан Шебек,ученик 7ц разреда који је освојио 2.место и сребрну медаљу. Честитамо

АТЛЕТИКА

На СОШОВ-у нашу школе су представиле и 3 девојчице из АТЛЕТИКЕ:
Андреа Шегец- бацање кугле,
Барбара Берчек –трчање 600м
Лиана Хорват Катаи- скок у вис.

Девојчице свака вам част!

СТОНИ ТЕНИС
Као прваци Окружног такмичења екипно и у појединачној конкуренцији наша школа    ОШ „Јован Микић“ стекла је право учешћа на овој веома важној спортској манифестацији. Екипу наше школе су престављали ученици: Александар Чокић 8а и Ведран Бошњак 6а  Прво се одржало такмичење у екипној конкуренцији где су наши дечаци имали тежак задатак.Победом у прва 3 кола дошли смо до тако жељеног финала где нас је као противник чекала ОШ „Здравко Челар“ из Челарева. Испоставило се да смо у овом финалу слабији противник тако да смо заузели Друго место и сребрну медаљу.
Дечацима честитке на овако великом и значајном успеху .
У појединачном такмичењу наступио је наш ученик Александар Чокић , а како је умор учинио своје током Екипног наступа он је изгубио у прва два кола,а у следећем мечу победом обезбедио пето место.

Честитамо...
Коначан пласман Дечаци:

1.О.Ш. „Здравко Челар“ –Челарево
2.О.Ш. „Јован Микић“–Суботица
3.О.Ш. „Славко Родић“–Бачки Јарак
4.О.Ш. „Јован Поповић“–Чока
5.О.Ш. „Петар Петровић Његош“–Зрењанин
6.О.Ш. „Сремски фронт“–Шид
7.О.Ш. „Коста Стаменковић“–Српски Милетић

Наше спортисте припремали наставници Дијана Пеић, Саша Терзија и Здравко Цетић.

Vest napisao-la - osjovan - 20.05.2018.
Nazad Fotografije (14)